fbpx

The Sinking City sa opäť zmieta v problémoch. Vývojári prosia, aby ste hru nekupovali

Odoberaj novinky cez  Google News
The Sinking City
Zdroj: YouTube.com

The Sinking City si prešla doslova horúcim popolom. Po nedávnej reinkarnácií do služby Steam, nás vývojári zo štúdia Frogwares dokonca žiadajú, aby sme si hru nekupovali, nakoľko nebola „vyvíjaná“ ich tímom. Na príspevok na sociálnej sieti upozornil portál VG247.

Štúdio v tejto veci nezverejnilo žiadne ďalšie informácie, pravdepodobne to však súvisí so sporom medzi vývojárom a vydavateľom hry Nacon.

V roku 2020 štúdio stiahlo hru z trhu a ukončilo zmluvu so spoločnosťou Nacon kvôli tvrdeniam, že vydavateľovi dlží peniaze za splnenie míľnikov. Čo má za následok, že spoločnosť Nacon vlastní Frogwares vo výške takmer 1 milióna EUR za autorské honoráre.

Minulý mesiac bola hra vrátená do digitálnych obchodov na základe rozhodnutia parížskeho odvolacieho súdu, v ktorom sa uvádza, že spoločnosť Frogwares ukončila zmluvu s Nacon „zjavne nezákonným spôsobom“.

Minulý týždeň, keď hra vyšla na PS5, vydal Frogwares vyhlásenie, že je vývojárom aj vydavateľom verzie. Neplatí to ale pri verzií pre PS4. Dúfajme že štúdio sa poučí z vlastných chýb a pri vývoji si bude distribuovať hry vlastnou cestou.