The Mercenaries režim sa vracia do Resident Evil Village

Odoberaj novinky cez  Google News
Resident Evil: Village
Zdroj: wallpaperaccess.com

V rámci dnešnej prezentácie na Resident Evil Showcase spoločnosť Capcom oznámila návrat režimu The Mercenaries, ktorý bude k dispozícii v novinke Resident Evil Village, spolu s veľa novými nápadmi.

Tento režim bol nesmierne populárny najmä v Resident Evil 5 a 6, aj vďaka podpore kooperatívneho režimu pre viacerých hráčov. Pri siedmom pokračovaní sa ale z hry vytratil. Svoju cestu späť nenašiel ani pri remake-och Resident Evil 2 a 3. Teraz je však späť a zdanlivo vo vylepšenej verzii.

V Resident Evil Village, režim The Mercenaries ponúkne arkádový štýl zameraný na akciu, ktorý sa zameriava na boj v tejto hre. Prevedie vás mnohými miestami a postaví pred vás príšery, s ktorými sa stretnete počas hlavného príbehu.

Ak ste nový hráč a ešte ste zatiaľ nemali možnosť si tento režim nikdy vyskúšať, ide v podstate o misiu, v ktorej za určitý čas musíte zdolať určitý počet nepriateľov. Odmeňovaní ste za vašu presnosť alebo aj rýchlosť zabíjania.

Novinkou je tentokrát obchod, do ktorého budete mať prístup medzi oblasťami. V tomto prípade hovoríme o obchodníkovi z hlavného príbehu Duke’s Emporium. Obchod vám za vaše peniaze ponúkne nové zbrane, výbušniny, lekárničky, ale aj vylepšenia na zbrane.

Ďalšou novinkou v režime The Mercenaries je, že sa počas „útoku“ budú po mape objavovať schopnosti, ktoré vám poskytnú bonusy. Vašej postave môžu dvihnúť poškodenie na veľkú vzdialenosť, zvýšiť rýchlosť pohybu, alebo aj liečenie.

V traileri vyššie sa môžete pozrieť na to, ako tento režim vyzerá v praxi. Očividne má Resident Evil Village čo ponúknuť aj mimo hlavnej príbehovej kampane. Ak by vás zaujímala o čom bude hra, viac sa dočítate v tomto článku. Titul vychádza 7. mája pre PC, PS4, PS5, Xbox One a Xbox Series X / S.