The Medium využije možnosti DualSense ovládača

Odoberaj novinky cez  Google News
The Medium
Zdroj: gamesradar.com

Začiatkom tohto roka, ktorý sa niesol v znamení nedostatku tak nových konzol, ako aj nových hier, prišli vývojári z poľského Bloober Team so svojou hororovou adventúrou. V rámci časovej exkluzivity si titul mohli vychutnať len hráči na PC a Xbox Series X a S. The Medium však už 3. septembra vyjde aj na PS5 a vývojári preto už teraz hovoria o tom, že využijú možnosti, ktoré ponúka DualSense ovládač.

Nakoľko je jeho zásadnou prednosťou pridaná haptická odozva, vývojári stavili na jej využitie. V rámci aktivácie spirituálneho štítu tak budeme konfrontovaní s pocitom záchvevu ovládača, prípadne rozsvietením integrovaného svetla v momente, keď sa k nám monštrum priblíži na krátku vzdialenosť.

A keďže sa naše zmysly neobmedzujú len na hmat a zrak, svoje uplatnenie nájde aj vstavaný mikrofón. S jeho pomocou dôjde na imitáciu zvuku nástroja, ktorý Miriam práve používa. Okrem týchto prvkov, ktoré pridávajú najmä na atmosfére, dôjde viacmenej aj na využitie adaptívnych zadných triggerov, resp. tlačidiel.

Podľa vývojárov ich miesto nájdeme najmä vo dvoch momentoch. A to pri nabíjaní spirituálneho výboja pre riešenie hádaniek a odrážaní nepriateľov a pri dlhom zadržovaní dychu pri prechode stealth pasážami.

Nakoľko sa premena ovládania skutočne premietne do celkového dojmu z hry sa dozvieme už spomínaného 3. septembra. Vtedy The Medium dorazí na PS5 aj s využitím DualSense ovládača. Dovtedy si môžete prečítať napr. našu recenziu zo začiatku tohto roka. Hru sme vtedy hrali na Xbox Series X.