The Last of Us seriál z dielne HBO našiel režiséra

Odoberaj novinky cez  Google News
The Last of Us ilustračná foto
Zdroj: wallpaperaccess.com

Adaptácia televízneho seriálu The Last of Us, ktorú má pod palcom HBO, stratila v novembri režiséra Johna Rencka, čo by tvorcu seriálu Černobyl. Teraz však séria našla niekoho nového, kto sa o epizódy postará. Ako veľmi to však poznačí samotný seriál, nevieme.

Podľa Hollywood Reporter, na toto miesto bol prijatý Kantemir Balagov. Pôjde o prvý televízny seriál pre ruského režiséra. Jeho práca sa podpísala napr. na filme Beanpol z roku 2019, ktorý získal uznanie na filmovom festivale v Cannes.

Balag bude spolupracovať so spisovateľom a výkonným producentom, Craig Mazinom, rovnako, ako aj s kreatívnym riaditeľom hry, Neilom Druckmannom, ktorý bude na sérii pracovať ako scénarista. Na základe informácii, ktoré máme vieme, že dej seriálu bude vychádzať z udalostí z prvej hry.

Popis, ktorý zverejnila WarnerMedia pre seriál The Last of Us, znie takto: „Príbeh sa odohráva 20 rokov po tom, čo Joel, ako zručný preživší bude najatý na zákazku. Jeho úlohou bude prepašovať 14 ročné dievča menom Elie, z represívnej karanténnej zóny. Čo sa začína ako práca, sa čoskoro premení na srdcervúcu cestu. Obaja totižto musia prejsť naprieč USA a ich prežitie bude závisieť jeden od druhého.

Mazin však už uviedol, že séria predstaví postavy a udalosti, ktoré hry neobsahujú. Možno sa nakoniec celý seriál bude odohrávať medzi prvou a druhou časťou hernej série. Momentálne však stále nevieme kedy sa seriálu dočkáme a nepoznáme ani samostatné obsadenie. Ostáva si tak len počkať na konečný výsledok, a dúfať v to, že tento seriál nepostihne „kliatba“ typická pre filmy a seriály, ktoré čerpajú z herných titulov. Informácie priniesol portál GameSpot.