The Last of Us seriál prinesie veľké príbehové zmeny

Odoberaj novinky cez  Google News
The Last of Us ilustračná foto
Zdroj: wallpaperaccess.com

Pripravovaný seriál The Last of Us, z produkcie HBO, sa rozhodol upraviť pôvodnú hru. Tieto úpravy sú potvrdené minimálne pre prvú sériu. Fanúšikovia by tak nemali očakávať, že budú presne vedieť čo sa stane. V skutočnosti budú existovať určité časti, ktoré sa budú dosť výrazne líšiť od hernej predlohy.

V rozhovore pre IGN Neil Druckmann, ktorý písal a pôsobil ako kreatívny riaditeľ pri oboch herných dielach, uviedol, že akčná úroveň bude v seriáli mierne znížená. Je to menej potrebné keď neexistujú žiadne mechaniky, ktoré by sa dali učiť. To autorom umožňuje, aby sa viac času venovali dráme medzi postavami. Ďalej tu budú body, v ktorých sa seriál od hry bude úplne líšiť.

„Niektoré moje doterajšie obľúbené epizódy sa od tohto príbehu výrazne odlišovali a ja sa nemôžem dočkať, až ich ľudia uvidia“, uviedol Druckmann. The Last of Us je príliš dlhá a lineárna príbehová hra, v ktorej sa dá ľahko hrací čas natiahnúť cez 20 hodín. Keďže adaptácia je skôr seriálová než filmová, dodáva Druckmannovi a Mazinovi možnosť príbeh vylepšiť. To však neznamená, že v hre nebudú aj doslova rovnaké scény ako v hre.

Pred rokmi hviezda seriálu Game of Thrones a predstaviteľka Arye, Maisie Williams, povedala, že by si chcela zahrať Ellie v filmovom spracovaní. V tom čase sa to javilo ako dokonalá rola. Momentálne má však herečka 23 rokov, čo je v podstate takmer o desať viac, než má postava Ellie v hre. Hlavné úlohy nakoniec získali Pedro Pascal a Bella Ramsey, čo sa viacerým fanúšikom hernej série nepozdáva.