The Last of Us sa už na budúci týždeň dočká vlastného filmu

Odoberaj novinky cez  Google News
The Last of Us 2
Zdroj: PlayStation

Fanúšikovia hry The Last of Us už nejaký ten čas čakajú na seriálové spracovanie obľúbeného príbehu, ktorého sa chopila HBO. Okrem seriálu je však v príprave aj film, aj keď len fanúšikovský.

Snímka The Last of Us Fan Film: Ellie’s Revenge si svoju premiéru na YouTube odbije už 20. apríla. Autori počas príprav zverejnili niekoľko ukážok, vďaka ktorým si môžeme urobiť lepšiu predstavu o tom, ako film vlastne bude vyzerať.

Keď už spomíname autorov, tak režisérom je Tommy Jacskon. Joela hrá Thomas Strickland a Ellie zas Amy Kay, resp. Rebecca Hodge. Výkonným producentom je Ján Lévárdy. Tí prostredníctvom filmu chceli vzdať hold štúdiu Naughty Dog. Filmári navyše tvrdia, že ich cieľom je priniesť čo najautentickejší zážitok.

Jednotlivé scény sa natáčali v amerických štátoch Oregon a Atlanta a miešajú v sebe prvky a témy z oboch doposiaľ vydaných hier. Príbeh je však hovorený predovšetkým z perspektívy Ellie. Napriek tomu, že ide o fanúšikovský film, autori tvrdia, že na ňom pracovali niekoľko rokov a obzvlášť si dali záležať na špeciálnych efektoch.

The Last of Us seriál rozdeľuje fanúšikov

Naproti tomu v príprave je aj seriálová verzia, ktorú si zobralo pod krídla HBO. Aj keď sa seriál vlastne ešte ani nezačal natáčať, už rozdeľuje fanúšikov.

Tým sa nepáči obsadenie hlavných postáv, kde si Joela zahrá Pedro Pascal a Ellie Bella Ramsey. Spory neurovnalo ani tohto týždňové oznámenie herca, ktorý stvárni Joelovho brata.

Ním má byť 38 ročný Gabriel Luna, ktorého sme mohli vidieť napr. vo filme Terminátor: Temný osud či v seriáli Agents of S.H.I.E.L.D.S.. Fanúšikom na sociálnych sieťach sa, ako inak, nepáči jeho ne-podoba s predlohou.

A čo si o tom myslíte vy? Ste spokojní s obsadením seriálu The Last of Us od HBO? Dajte nám vedieť v komentároch.