The Last of Us 3 už má zápletku, ale zatiaľ nie je vo výrobe

Odoberaj novinky cez  Google News
The Last of Us 2
Zdroj: PlayStation

Štúdio Naughty Dog, stojace za úspešnými hrami ako Last of Us alebo Uncharted, už má zápletku pre pokračovanie svojej úspešnej hernej série. Ide však len o náčrt príbehu pre Last of Us 3 a ako štúdio pripomína, pokračovanie nie je vo výrobe. Zatiaľ.

Pre podcast Script Apart sa tak vyjadril šéf štúdia Neil Druckmann. Téma sa primárne týkala scenáru k poslednému Last of Us, no Neil povrchovo spomenul aj tému pokračovania. “Neviem koľko z toho vám chcem povedať. Scenárista Halley Gross a ja sme napísali nejaký náčrt príbehu, ale zatiaľ na hre nepracujeme,” hovorí Neil v podcaste. “Bol by som však rád, ak by sa jedného dňa dostal na svet. Uvidíme.”

Vytvárať veľké hry je časovo náročné

Neil Druckmann tiež priznáva, že vrámci štúdia mali vskutku zdĺhavé diskusie o treťom pokračovaní Last of Us. Ako však pripomína, tvorba takej hry nie je jednoduchá. “Takéto hry sa vyrábajú príliš dlho,” pokračuje Neil. “O dvojke som premýšľal sedem rokov. Medzi prvou hrou a druhou, kým vyšla. Musíte si byť istý, že ten nápad je dobrý, že sa vám páči a že to bude aj výzva.”

Neil ďalej v rozhovore vysvetľuje, ako sa v štúdiu rozhodujú o ďalšom projekte, hneď ako vydajú ten posledný. Podľa jeho slov vždy po vydaní veľkej hry preskúmavajú ďalšie a nové možnosti. Či už to bude Last of Us 3 alebo úplne niečo iné. Priznáva, že berú do úvahy všetky možnosti. Aj staršie herné série, ktoré by chceli priniesť späť s novým príbehom. Po zvážení všetkých možností musí na konci dňa stáť otázka, čomu sa chce štúdio zaviazať. Akej hre, akému novému projektu.

Pre každé štúdio je to, samozrejme, veľký záväzok. O to viac, ak ste štúdio, ktoré je známe svojimi kvalitnými hrami. Očakávania sú vysoké a všetci musia do projektu venovať svoj čas, námahu a hlavne srdce. Ak by s projektom neboli vývojári zajedno, vyzerala by tak aj hra. Čo sa týka Last of Us 3, na ten si ešte nejakú chvíľu počkáme. Je však potešujúce vedieť, že Naughty Dog už má náčrt príbehu a má na čom stavať.