The Last of Us 2 sa stalo najoceňovanejšou hrou v histórii

Odoberaj novinky cez  Google News
The Last of Us 2
Zdroj: PlayStation

Hra Zaklinač 3: Divoký hon držala rekord za najoceňovanejšiu hru päť rokov. Ako to však býva, každý rekord sa skôr či neskôr prekoná. Podľa Game Awards stránky, ktorá sleduje ocenenia mediálnych ohodnotení, ako aj ceny čitateľov, The Last of US 2 v tomto smere prekonalo RPG od CD Projekt Red.

Geralt z Rivie držal prvenstvo s neuveriteľnými 260 oceneniami. Najnovšia hra z dielne Naughty Dog však toto prvenstvo prebrala a usadila sa tak na prvom mieste s 261 oceneniami. Právoplatne tak The Last of Us 2 môžeme nazývať najúspešnejšiu hrou na poli s oceneniami.

Je však otázne či tento úspech bude držať rovnako dlho ako Zaklínač pretože už teraz sa chystajú minimálne dva tituly, ktoré by sa mohli pokúsiť vziať toto prvenstvo pre seba. Reč je o pokračovaní God of War s podtitulom Ragnarok a Horizon Forbidden West. Poprípade nesmieme zabúdať ani na Microsoft, ktorý môže mať nejaké eso v rukáve.

Pre zaujímavosť je na treťom mieste s 223 oceneniami The Legend of Zelda: Breath of the Wild z roku2017. Z tretieho na štvrté miesto padlo God of War reboot z 2018 s 208 oceneniami. Každý z týchto titulov je unikátny a jedinečný a možno práve to ich robí tak úspešnými. Informácie priniesol portál Push Square.