The King of Fighters 15 sa dočkal odkladu

Odoberaj novinky cez  Google News
The King of Fighters 15 sa dočkáva odkladu
Zdroj: gamerevolution.com

Po dlhej a údernej marketingovej kampani sa vývojári SNK rozhodli odložiť svoj titul The King of Fighters 15. Ten by tak po novom mal vyjsť až v roku 2022. Hlavným dôvodom oneskorenia majú byť rastúce prípady ochorení na Covid-19 v Japonsku. Informácie priniesol portál VG247.

SNK prostredníctvom aktualizácie na svojej stránke oznámila, že sa rozhodla odložiť najnovší titul z hernej série The King of Fighters na budúci rok. „Existuje veľa fanúšikov, ktorí očakávajú vydanie KOF 15 v roku 2021, avšak v tejto chvíli musíme bohužiaľ oznámiť, že KOF 15 bude uvedený na trh v 1. štvrťroku 2022,“ uvádza sa na stránke.

„Časová os vývoja, ktorú sme sa rozhodli dosiahnuť na začiatku, bola ovplyvnená stále sa zvyšujúcim počtom prípadov Covid-19 v Japonsku. Nakoniec sme urobili konečné rozhodnutie, že kvalita produktu musí byť na prvom mieste, a preto s týmto rozhodnutím prichádza aj zmenený dátum vydania“.

Hru pôvodne zamýšľali vydať v roku 2021 – aj keď sa vývojári nikdy nezaviazali ku konkrétnemu dátumu či dňu. A v tomto okamihu to bude asi najlepšie možné rozhodnutie. Rozhodne to nebolo ľahké rozhodnutie. Vzhľadom na to, že SNK bola uprostred svojej dlhej marketingovej kampani.

Každý týždeň totižto ohlasovali novú postavu (alebo sadu postáv) pre túto hru. Doteraz sme mali oznámené postavy Chris, Mai, King, Yashiro Nanakase, Yuri Sakazaki, Kyo, Shun’ei, Chizuru Kagura, Iori Yagami, Benimaru, Joe a Meitenkun.

„Úprimne žiadame o vašu láskavú trpezlivosť a pochopenie, pretože naše vývojové tímy pracujú stále tvrdšie na KOF 15, čím bližšie sme k jeho vydaniu,“ uzatvára vývojár. The King of Fighters 15 bol ohlásený ešte v auguste 2019. Na aké platformy titul vyjde bude ešte len zverejnené.