The Game Awards 2021 sa uskutoční už dnes v noci. Na čo sa môžeme tešiť?

Odoberaj novinky cez  Google News
Pred nami sú The Game Awards 2021
Zdroj: thegameawards.com

Ani sme sa nenazdali, a pomaly tu máme záver ďalšieho roka. A to znamená jediné. Rovnako ako všade inde, aj v hernom priemysle sa hodnotí, bilancuje a poukazuje na rok nasledujúci. Keď už spomíname hodnotenia, tak už dnes v noci nášho času sa uskutoční ďalší ročník The Game Awards, tentoraz s číslovkou 2021. Na čo všetko sa môžeme tešiť?

Ak dianie v hernom svete pozorujete už dlhšie, viete, že udeľovanie ocenení neprinesie len mená víťazov a porazených v jednotlivých kategóriách. Svoj priestor na prezentáciu totiž dostane množstvo firiem a značiek. Herný fanúšik si tak istotne príde na svoje.

Začnime tým, že konečne by malo ísť o originálne podujatie s divákmi. Koronavírus v krajinách s vysokou zaočkovanosťou sa dostáva pod kontrolu a nás môže tešiť to, že si vychutnáme skutočný galavečer a nie len nejaký live prenos hovoru cez Zoom či Skype.

Poďme však na hry samotné. Hostiteľ večera, Geoff Keighley, už pred časom informoval, že tešiť sa môžeme na takmer 50 oznámení hier. V niektorých prípadoch by malo ísť o skutočne svetové premiéry. Sám Keighley okrem toho povedal, že predstaví sa nám približne 4 až 5 veľkých projektov, ktoré svojim rozsahom pripomínajú odhalenie gameplay traileru pre Elden Ring.

Už teraz sa špekuluje o tom, že sa na The Game Awards 2021 predstaví Alan Wake 2. Zmysel by to dávalo, nakoľko v Remedy Entertainment si pripravili pôdu vydaním remaster verzie jednotky. A ako sa hovorí, najlepšie sa kuje, kým je železo horúce.

Horúcim kandidátom je aj nová hra v hlavnej úlohe s dobre známou postavou Sonic. Autori si konieckoncov dohadovali miesto verejne prostredníctvom príspevkov cez Twitter.

Potvrdené mená

Účasť prisľúbila taktiež spoločnosť Saber Interactive. Tá tento rok oslávila 20. výročie a v rukáve má mať úplne novú hru. Insider Jeff Grubb spomínal v jednom z podcastov aj Senua’s Saga: Hellblade 2. Žeby sme sa dočkali nových gameplay záberov?

Z potvrdených hier môžeme spomenúť napr. RPG Steelrising, The Lord of the Rings: Gollum. Poriadny trailer by mal dostať aj pripravovaný seriál Halo, ktorý vzniká pre platformu Paramount+.

The Game Awards 2021 začnú vysielať v noci zo štvrtka 9. decembra na piatok 10. decembra o 01:00 h. Začiatok oficiálneho programu je však naplánovaný na 02:00 h. Prenos môžete sledovať prostredníctvom oficiálneho YouTube kanálu. Všetky dôležité informácie z neho vám prinesieme na našom webe.