The Game Awards 2021 – najlepšie hry, ktoré sa ukázali počas večera

Odoberaj novinky cez  Google News
Pred nami sú The Game Awards 2021
Zdroj: thegameawards.com

Uplynulá noc priniesla jedno z najočakávanejších herných podujatí tohto roka. The Game Awards 2021 spoznalo svojich víťazov, ale my sme tiež spoznali aspoň nejaké hry, ktoré sa v blízkom či viac vzdialenom čase na nás chystajú. A že sa rozhodne máme na čo tešiť.

Najlepšie hry, ktoré priniesol galavečer

Star Wars Eclipse

Hlasy špekulantov, insiderov, ale aj úniky. To všetko sa potvrdilo hneď v úvode hlavnej časti večera. Štúdio Quantic Dream, ktoré stoji za takými peckami ako Heavy Rain, Beyond: Two Souls a Detroit: Become Human, pracujú na hre zo sveta Star Wars. Titul má priniesť trošku odlišnú hrateľnosť, ale vo svojej podstate o ňom veľa nevieme. Stačiť nám tak musí aspoň parádny trailer.

Hellblade 2

Úvod večera sa niesol na vysokej úrovni a jeden trailer striedal druhý. O tomto titule sme nejaký ten čas nepočuli. Avšak vývojári zo štúdia Ninja Theory pokračovanie psychologickej nezávislej pecky potvrdili práve počas tohto večera. Dočkali sme sa prvých gameplay záberov a musíme uznať, že hra vyzerá fantasticky. Žiaľ, zatiaľ nevieme, kedy vyjde.

Alan Wake 2

Ďalšia hra a ďalšia potvrdená špekulácia. Obľúbený spisovateľ Alan Wake sa skutočne po 12 rokoch vráti. Druhý diel vyvíja rovnaké štúdio, teda Remedy, dorazí v lete roku 2023. Ponúknuť má hororovejší zážitok, než na akí sú fanúšikovia zvyknutí. Samotný šéfdizajner Sam Lake prisľúbil, že v priebehu roka 2022 sa dočkáme viac informácií.

Wonder Woman

Geoff Keighley ešte pred galavečerom sľúbil, že sa dočkáme aj oznámení hier, o ktorých sme doposiaľ nepočuli. Platilo to však len pri tomto titule, o to väčšiu radosť ale muselo fanúšikom toto oznámenie spraviť. Za hrou stojí štúdio Monolith, autori Middle-earth: Shadow of Mordor. Wonder Woman má však byť len v ranom štádiu vývoja, takže si na konečný výsledok ešte počkáme.

Suicide Squad

Pri komiksoch ešte na chvíľu zostaneme. Gameplay záberov sa totiž dočkali aj už skôr oznámení „hrdinovia“, zo Suicide Squad: Kill the Justice League. Stále sme však nedostali dátum vydania.

A Plague Tale: Requiem

Počas The Game Awards 2021 sme sa dočkali aj gameplay záberov z tejto hry, na ktorú fanúšikovia už netrpezlivo čakajú. Vyjsť by však mala až v priebehu nasledujúceho roka, pričom by rovno mala doraziť do predplatného Xbox Game Pass.

Final Fantasy 7 Remake Intergrade

Parádny remake legendárneho dielu série Final Fantasy konečne poteší aj fanúšikov na PC. A nebudú musieť čakať veľmi dlho, Epic Games Store uvoľní exkluzívny port už 16. decembra, teda vo štvrtok. Súčasťou hry bude samozrejme rozšírenie Intergrade.

Slitterhead

Kejičiro Tojama, otec hororových sérií Silent Hill alebo Siren, prichádza s úplne novým projektom. Spoločne s Bokeh Game Studio predstavuje Slitterhead, ktorý si so spomínanými sériami znepokojivosťou v ničom nezadá. V hlavnej úlohe uvidíme odporné parazity mutujúce ľudské telá do šialených hmyzích kreácií, hlavní hrdinovia ale tiež nebudú žiadnymi ortodoxnými bojovníkmi. Novinka zatiaľ nemá dátum vydania.

Sonic Frontiers

Po dlhšej dobe sa dočkáme nového Sonica v otvorenom svete. Projekt Frontiers vyjde ku koncu roka 2022 a podľa všetkého ponúkne naozaj pôsobivú grafiku.

Warhammer: Vermintide 2

Počas akcie sa hneď dvakrát objavil brutálny svet Warhammeru. V prvom prípade išlo o pripomienku pripravovaného druhého dielu strieľačky Vermintide, v ktorej nebude núdza o strieľanie hord nepriateľov aj… veľa modlenia.

Warhammer 40 000: Space Marine 2

Možno o niečo zaujímavejšie je odhalenie druhého dielu celkom podarenej TPS Space Marine. V tej sa opäť vracajú masívni vesmírni mariňáci v ohromných brneniach s ešte ohromnejšími zbraňami, aby v testosterónom nabitej akcii rozšliapali a roztrhali hordy oblúd. Pokiaľ medzi vaše záľuby patria naozaj veľmi pozlátené ocele, motorové meče a abnormálne urastení muži, máte sa načo tešiť.

Dune: Spice Wars

Masívneho úspechu tohtoročnej filmovej Duny Denisa Villeneuva sa zrejme rozhodli využiť vývojári zo Shiro Games. Výsledkom je stratégia s prvkami 4X ktorá by mala doraziť v priebehu budúceho roka.

Tieto hry však nie sú všetky, ktoré sa ukázali na The Game Awards 2021. Celý prenos podujatia si môžete pozrieť na tomto odkaze. Ak vás zaujíma zoznam víťazov jednotlivých kategórií, kliknite na tento článok.