The Beast Inside

Preview recenzia

Platforma
PC
Žáner
Hororová akčná indie adventúra
Výrobca
Illusion Ray Studio
Vydávateľ
Movie Games S.A., PlayWay S.A.
Hru na recenziu poskytla spoločnosť
EVOLVE PR

Máme mesiac apríl, v ktorom zažívame aj pokojné veľkonočné sviatky. Prečo si teda v tomto pokojnom období nevyskúšať aj nejakú zaujímavú hru. My sme si pre vás dovolili pripraviť preview na titul s lákavým názvom The Beast Inside. Toto dielo je však zatiaľ len v demo verzii a má ho na svedomí Illusion Ray Studio. Hra sa nachádza momentálne na platforme Steam.

Tento titul sa radí medzi hororové trilery, kde však nenájdete len neustále a dnes už obohrané „jumpscare“ prvky, ale atmosferický nátlak na vašu psychiku, logické hádanky a snahu spraviť hru v podstate čo najviac reálnou. Práve táto snaha, takto spracovať hru a priblížiť ju k realite, je úctyhodná a zaslúži si náš herný klobúk dolu.

Titul, ktorý si naozaj zaslúži patriť medzi hororový a triler žáner musí mať príbeh, ktorý dokáže osloviť, nadchnúť, či doslova chytiť hráčov, aby hru jednoducho len tak ľahko nevypli. Namiesto toho by mali nasávať atmosféru plnými dúškami a vychnutnávať si ju v plnej paráde. Otázka ale znie, je The Beast Inside hodná takejto pozornosti hráčov, má strhujúci a chytľavý príbeh? Odpoveďou je áno.

Hra nám po zapnutí a spustení naservíruje ukážku, v ktorej sa ocitáme v pozícii maniaka, vraha, či nejakého psychicky narušeného sociopata v maske, ktorý sa pozerá na rôzne nástroje, ktorými sa dá zabiť či spôsobiť bolesť. Do toho vidíme aj odseknutú hlavu, v ktorej je zabodnutý nôž a lietajú vôkol nej muchy. Naozaj skvelý začiatok, ktorý určite veští prechádzku ružovou záhradou. V pozadí počujeme ženu, ktorá nás prosí o život, ponúka nám peniaze a prísľub mlčanlivosti, výmenou za jej ušetrený život. V jej hlase počuť číre zúfalstvo, zatiaľ čo my sa pohrávame s hlavou, prezeráme si nôž a následne ako keby nám došla trpezlivosť, berieme si sekeru a útočíme na neznámu ženu.

Tu nás ale čaká prestrih a hra nám hovorí, že sa nachádzame v časovej línií týždeň pred tým, čoho sme práve boli svedkom. Odhaľujú sa nám postavy a to manželský párik Adam a Emma, ktorý sa pravdepodobne presťahovali do domčeka v lese, aby unikli hektickému životu. Čo čert nechcel, Adam nachádza denník bývalého obyvateľa domu, ktorý má už vyše 100 rokov a ukazuje sa, že minulosť bola pekne temná a krutá. Adam sa toho chytá a snaží sa zistiť viac. Príbeh je ozaj chytľavý, napínavý a dodáva veľký potenciál tomuto nervy drásajúcému titulu.

Graficky je hra naozaj pekne spracovaná. Vývojári sa pohrali s rôznymi detailami a nakoľko sa snažili priblížiť realite, tak aj grafika tomu naozaj zodpovedá. V tomto smere sa nedá v podstate nič vytknúť, iba ak toľko, že slabšie stroje môžu mať seriózny problém v podobe štyroch FPS, či padania hry. Dobrá grafika si hold žiada svoju daň a tu to môžeme vidieť naozaj vo veľkom. Nemôžeme to však považovať ako nejakú veľmi veľkú vadu. Predsa len ide o demo a predčasný prístup, túto hru čaká ešte dodatočná optimalizácia. The Beast Inside má veľmi pekne spracované tiene a niektoré maličkosti, ktoré však vo veľkom dotvárajú efekt reality.

Čo sa týka zvuku, zaujímavý je voice acting, ktorý ale chvíľami nepatrí do špičky a trošku znižuje celkovú úroveň a dojem. Výkon hercov má jednoducho pár múch, ale v každom prípade na niektorých pasážach je viac než dobrý, číže dokáže hráčov aj atmosféricky naladiť. Zvuky rôznych predmetov vedia riadne vydesiť a preto sa nám naozaj páčilo, ako sa s týmto vývojári popasovali. Netreba zabúdať, že hudba a zvuky sú jednými z hlavných pilierov strašidelnej atmosféry a aj to sa vývojárom veru podarilo a mali sme pri hraní zimomriavky. A tak to má byť.

Ohľadom tejto hry je spustená aj zbierka na základe ktorej vývojári hru dokončia (alebo nedokončia). Demo, ktoré sme hrali, má byť de facto ukážkou a upútavkou na hru, ktorej plná verzia nemôže vzniknúť z dôvodu nedostatku financií. Spoločnosť chcela takýmto spôsobom vyzbierať peniaze na dokončenie a nechať na hráčoch, či chcú aby medzi hororové tituly patril aj tento kúsok, alebo nie. Podľa nás by však bola naozaj škoda, ak by táto hra nakoniec vôbec nevyšla.

Zaujal ťa tento článok, alebo si v ňom našiel chybu? Budeme radi ak nám o danej chybe napíšeš na kontakt@spawn.sk prípadne našu prácu podporíš jednoduchým lajkom na  Facebooku, followom na Instagrame aj odberom na  Google News. Prostredníctvom FB a IG sa budeme snažiť čo najskôr pridať dôležité herné novinky, ktoré potrebujete. Určite nevynecháme ani súťaže, ankety a recenzie :)

Sociálne siete

RSS Vosveteit.sk

 • Microsoft vylepšuje Edge. Kopíruje ďalšiu užitočnú funkciu z prehliadača Google Chrome 18. septembra 2020
  Len v priebehu včerajšieho dňa sme vás informovali o tom, že Microsoft do prehliadača Edge zavádza novú funkciu, ktorú si „zapožičal“ z konkurenčného prehliadača Chrome. Konkrétne sme písali o automatickom generovaní silných hesiel pri registrovaní sa do jednotlivých služieb online služieb. Dnes na povrch vyplávali ďalšie správy, ktoré hovoria o funkcii, o ktorej sme mohli už v minulosti […]
  Martin Borko
 • Pozrite sa, ako si môžete prispôsobiť vzhľad Google lišty na úvodnej obrazovke 18. septembra 2020
  Jedným z najviac používaných widgetov v Android smartfónoch je bezpochyby Google widget, ktorý mnohí z nás používajú za účelom rýchleho vyhľadávania informácií na internete. V základných nastaveniach ponúka preddefinovaný vzhľad, ktorý sa prispôsobuje buď svetlému, alebo tmavému režimu. Vedeli ste však, že si ho môžete prispôsobiť aj podľa seba?  Prispôsobte si vzhľad widgetu vyhľadávania od […]
  Martin Borko
 • Venuša patrí nám, hovorí šéf Roscosmosu 18. septembra 2020
  Len niekoľko dní dozadu obehla svet informácia, že na Venuši sa našiel „podpis života“. Vedci konkrétne našli plynný fosfán (PH3) v atmosfére planéty, ktorý by tam nemal čo robiť. Podľa súčasných vedomostí, ktoré máme, jeho pôvodcom môžu byť len živý organizmus. Samozrejme, nepredstavujme si teraz, že na povrchu planéty behajú „mimozemšťania“, „srnky“, či iné zvieratá. […]
  Martin Borko
 • Bill Gates kritizoval určité typy elektrifikácie dopravy. Elon Musk si myslí, že Gates „Nemá o tom páru“  18. septembra 2020
  Gates ešte v auguste vo svojom blogu písal, že e elektrifikácia dopravy je vhodnou len pre určitý typ dopravy pričom vyjadril názor, že niektoré spôsoby, ktorými smerujú viaceré spoločnosti, sú vo svojej podstate nezmyselnými.  Konkrétne vo svojom blogu napísal: „EV (pozn. redakcie: elektrické vozidlá) vynikajú pri cestovaní na krátke vzdialenosti. To znamená, že sú skvelou […]
  Martin Borko
 • Dokážu solárne búrky ohroziť našu civilizáciu? 18. septembra 2020
  Slnko, naša domovská hviezda, je relatívne pokojná a tichá. Dáva nám svetlo a teplo, ktoré potrebujeme k životu. Má však svoje obdobia vysokej aktivity, počas ktorých vrhá do vesmíru okolo prúdu plazmy a radiácie. Môžu slnečné erupcie a výrony ohroziť život na Zemi? Na túto otázku odpovedá YouTube kanál Kurzgesagt – In a Nutshell. Solárne erupcie, alebo výrony hmoty môžu zasiahnuť […]
  Richard Zliechovský
Zaujímavý článok
NBA 2K21
NBA 2K21