The Beast Inside

Odoberaj novinky cez  Google News
Platforma
PC
Žáner
Hororová akčná indie adventúra
Výrobca
Illusion Ray Studio
Vydávateľ
Movie Games S.A., PlayWay S.A.
Hru na recenziu poskytla spoločnosť
EVOLVE PR

Máme mesiac apríl, v ktorom zažívame aj pokojné veľkonočné sviatky. Prečo si teda v tomto pokojnom období nevyskúšať aj nejakú zaujímavú hru. My sme si pre vás dovolili pripraviť preview na titul s lákavým názvom The Beast Inside. Toto dielo je však zatiaľ len v demo verzii a má ho na svedomí Illusion Ray Studio. Hra sa nachádza momentálne na platforme Steam.

Tento titul sa radí medzi hororové trilery, kde však nenájdete len neustále a dnes už obohrané “jumpscare” prvky, ale atmosferický nátlak na vašu psychiku, logické hádanky a snahu spraviť hru v podstate čo najviac reálnou. Práve táto snaha, takto spracovať hru a priblížiť ju k realite, je úctyhodná a zaslúži si náš herný klobúk dolu.

Titul, ktorý si naozaj zaslúži patriť medzi hororový a triler žáner musí mať príbeh, ktorý dokáže osloviť, nadchnúť, či doslova chytiť hráčov, aby hru jednoducho len tak ľahko nevypli. Namiesto toho by mali nasávať atmosféru plnými dúškami a vychnutnávať si ju v plnej paráde. Otázka ale znie, je The Beast Inside hodná takejto pozornosti hráčov, má strhujúci a chytľavý príbeh? Odpoveďou je áno.

Hra nám po zapnutí a spustení naservíruje ukážku, v ktorej sa ocitáme v pozícii maniaka, vraha, či nejakého psychicky narušeného sociopata v maske, ktorý sa pozerá na rôzne nástroje, ktorými sa dá zabiť či spôsobiť bolesť. Do toho vidíme aj odseknutú hlavu, v ktorej je zabodnutý nôž a lietajú vôkol nej muchy. Naozaj skvelý začiatok, ktorý určite veští prechádzku ružovou záhradou. V pozadí počujeme ženu, ktorá nás prosí o život, ponúka nám peniaze a prísľub mlčanlivosti, výmenou za jej ušetrený život. V jej hlase počuť číre zúfalstvo, zatiaľ čo my sa pohrávame s hlavou, prezeráme si nôž a následne ako keby nám došla trpezlivosť, berieme si sekeru a útočíme na neznámu ženu.

Tu nás ale čaká prestrih a hra nám hovorí, že sa nachádzame v časovej línií týždeň pred tým, čoho sme práve boli svedkom. Odhaľujú sa nám postavy a to manželský párik Adam a Emma, ktorý sa pravdepodobne presťahovali do domčeka v lese, aby unikli hektickému životu. Čo čert nechcel, Adam nachádza denník bývalého obyvateľa domu, ktorý má už vyše 100 rokov a ukazuje sa, že minulosť bola pekne temná a krutá. Adam sa toho chytá a snaží sa zistiť viac. Príbeh je ozaj chytľavý, napínavý a dodáva veľký potenciál tomuto nervy drásajúcému titulu.

Graficky je hra naozaj pekne spracovaná. Vývojári sa pohrali s rôznymi detailami a nakoľko sa snažili priblížiť realite, tak aj grafika tomu naozaj zodpovedá. V tomto smere sa nedá v podstate nič vytknúť, iba ak toľko, že slabšie stroje môžu mať seriózny problém v podobe štyroch FPS, či padania hry. Dobrá grafika si hold žiada svoju daň a tu to môžeme vidieť naozaj vo veľkom. Nemôžeme to však považovať ako nejakú veľmi veľkú vadu. Predsa len ide o demo a predčasný prístup, túto hru čaká ešte dodatočná optimalizácia. The Beast Inside má veľmi pekne spracované tiene a niektoré maličkosti, ktoré však vo veľkom dotvárajú efekt reality.

Čo sa týka zvuku, zaujímavý je voice acting, ktorý ale chvíľami nepatrí do špičky a trošku znižuje celkovú úroveň a dojem. Výkon hercov má jednoducho pár múch, ale v každom prípade na niektorých pasážach je viac než dobrý, číže dokáže hráčov aj atmosféricky naladiť. Zvuky rôznych predmetov vedia riadne vydesiť a preto sa nám naozaj páčilo, ako sa s týmto vývojári popasovali. Netreba zabúdať, že hudba a zvuky sú jednými z hlavných pilierov strašidelnej atmosféry a aj to sa vývojárom veru podarilo a mali sme pri hraní zimomriavky. A tak to má byť.

Ohľadom tejto hry je spustená aj zbierka na základe ktorej vývojári hru dokončia (alebo nedokončia). Demo, ktoré sme hrali, má byť de facto ukážkou a upútavkou na hru, ktorej plná verzia nemôže vzniknúť z dôvodu nedostatku financií. Spoločnosť chcela takýmto spôsobom vyzbierať peniaze na dokončenie a nechať na hráčoch, či chcú aby medzi hororové tituly patril aj tento kúsok, alebo nie. Podľa nás by však bola naozaj škoda, ak by táto hra nakoniec vôbec nevyšla.