Team Ninja potvrdilo, že ich ďalšou hrou nebude Nioh 3

Odoberaj novinky cez  Google News
Team Ninja
Zdroj: gamespredator.com

Vyzerá to tak, že Team Ninja je pripravené na nový projekt. Ďalším projektom štúdia nemusí byť vstup do žiadnych z jeho známejších sérii. Štúdio sa momentálne pripravuje na vydanie Nioh 2 Complete Edition pre PC a PS5, ku ktorej bude rozdávať aj dve brnenia zadarmo. Akonáhle to však bude vonku, je to možno poslednýkrát, čo značku Nioh na dlhú dobu uvidíme.

Funihiko Yasuda z Team Ninja v rozhovore pre The Gamer uviedol, že štúdio v súčasnej dobe nepracuje na pokračovaní NIoh 3. „Team Ninja by sa rado sústredilo na prácu na nových tituloch. V túto chvíľu neexistuje plán pre Nioh 3.“

„Potom, ako vytvoríme nejaké nové projekty a získame nejaké nové skúsenosti a zručností z týchto nových a potencionálnych projektov, by sme sa v určitom okamihu radi vrátili k sérii. Využiť tak všetky skúsenosti a zručnosti z nových projektov, ktoré získame. Vytvoriť ešte väčšiu hru ako Nioh a Nioh 2 a vytvoriť niečo lepšie.“

Vráti sa Team Ninja k Ninja Gaiden?

Aj na túto tému Yasuda tiež zaostril myšlienku. „Tentokrát nie je potrebné nič vravieť. Ak by Ninja Gaiden neexistoval, potom by neexistoval ani Nioh,“ uviedol riaditeľ franšízového obchodu Nioh.

„Pre štúdio je to skutočne dôležitá séria. Aj keď v tejto chvíli nemáme nič konkrétne, čo by sme chceli oznámiť, rád by som povedal, že sa už teším na potenciálne novinky tohto druhu v blízkej budúcnosti,“ dodal, pravdepodobne s odkazom na uniknuté informácie ešte z minulého roka, keď sme sa dozvedeli o remasteru Ninja Gaiden.

Čo bude teda ďalej zo štúdiom Team Ninja? Ako spomína portál VG247, Yasuda mohol prezradiť iba to, že štúdio pracuje na množstve projektov. Nedávno totiž dráždili vyhlásením, že rok 2021 bude plný oznámení. To znamená, že Yasuda nám nepriamo naznačoval, že vývojári sa možno postavia výzve vytvorenia hry v otvorenom svete. Čiastočne kvôli rýchlemu SSD v PS5.