Team Asobi sa oficálne pripája k PlayStation Studios

Odoberaj novinky cez  Google News
Team Asobi sa spája s PlayStation Studios
Zdroj: psfanatic.com

Team Asobi, vývojári z Tokia zodpovední za hry Astro Bot Rescue Mission a Astro’s Playroom, sú teraz oficiálnym štúdiom PlayStation. V novej aktualizácii na blogu PlayStation Blog, Nicolas Doucet (riaditeľ štúdia a kreatívny riaditeľ tímu Asobi) poznamenal, že vzhľadom na úspech posledných dvoch hier, sa štúdio bude v budúcnosti rozširovať a prechádzať k väčším projektom. Informoval o tom portál VG247.

„Po vydaní hry Astro’s Playroom pre PlayStation 5 Team Asobi otvára svoje krídla a zväčšuje sa,“ prezradil Doucet. „Toto je veľmi vzrušujúce obdobie pre tím a veľmi sa tešíme na túto ďalšiu kapitolu. Chceli sme využiť túto príležitosť a poďakovať vám všetkým, fanúšikom PlayStation, za vaše milé slová podpory v priebehu rokov.“

„Už keď sme vznikli v roku 2012, hŕstka z nás pracovala na technologických ukážkach, ktoré predstavovali, čo dokáže nový hardvér. O niekoľko rokov dopredu sa tím stále rozširuje. V roku 2018 sme spustili Astro Bot: Rescue Mission a Astro’s Playroom pre PS5 v roku 2020. Teraz sa Team Asobi stal najnovším interným štúdiom v rámci rodiny PlayStation Studios.“

Oznámenie o raste a príchode štúdia pod krídla PlayStation Studios prišlo s novým logom, ktoré je farebné, príjemné a športové rovnako, ako aj, dnes už ikonický, Astrobot. V ďalšom príspevku na blogu PlayStation šéf štúdia PlayStation Studios, Hermen Hulst vyznal svoju lásku k štúdiu a uviedol, že Team Asobi pracuje na novej hre pre všetky vekové kategórie.

Na otázku, či sme videli posledného z Astrobotov, Hulst odpovedal: „Dúfam, že nie! Milujem toho chlapa.“ . Ak chcete mať prehľad o tom, čo robí Team Asobi, môžete sledovať nové Twitter a Instagram účty tohto štúdia.