Takto bude vyzerať nový dashboard Xbox Series X

Odoberaj novinky cez  Google News
Xbox Series X Dashboard
Zdroj: Xbox, spawn.sk

Microsoft predstavil úplne prvý pohľad na nový dashboard pre konzolu Xbox Series X a tým pádom aj Xbox One. Ako upozorňuje portál GameRant, v minulosti sa však objavili informácie o tom, že Microsoft chce ponechať starý dashboard, ktorý bol doteraz používaný v Xbox One. To už naďalej neplatí.

Stále platí, že obe konzoly budú mať rovnaký dashboard, iba to nebude ten starý. Microsoft prostredníctvom videa predstavil úplne nový, ktorý príde súčasne s vydaním konzoly Xbox Series X. Microsoft ho nazýva aj ako “New Xbox Experience”.

Vo videu máme možnosť vidieť, že dashboard je prispôsobený na rýchle zapnutie hry. Jeho cieľom teda pravdepodobne bude ponúknuť čo najrýchlejší prístup k všetkým vaším hrám. Niečo, čo by sme od hernej konzoly určite očakávali. Microsoft tiež sľubuje oveľa rýchlejšie načítavanie tohto dashboardu a taktiež rýchlejšie prepínanie sa medzi hrami.

Aj s týmito zmenami využíva nový Xbox Series X dashboard o 40% menej pamäte, než ten starý a zvyšok výkonu si necháva na hry. Ďalšou zmenou je zdieľanie obrázkov a videí. To by malo byť taktiež rýchlejšie a užívateľsky prívetivejšie. Ak si počas hrania urobíte screenshot hry, bude vám zároveň automaticky odoslaný do vášho mobilu a môžete ho bez problémov a rýchlo zdieľať kam potrebujete.

Ako sme už spomínali, nový dashboard príde zároveň s vydaním Xbox Series X a bude dostupný aj pre Xbox One. Kedy konkrétne to však bude, zatiaľ nie je jasné. Microsoft oznámil iba to, že konzola vyjde podľa plánu, niekedy v novembri. Konkrétny deň stále nie je známy. Podľa mnohých informácií by však predobjednávky mali začať už čoskoro.