Take-Two ohlási tento mesiac úplne novú hernú značku

Odoberaj novinky cez  Google News
Take-Two logo - RDR2
Zdroj: Take-Two

Vydavateľ známych hier, spoločnosť Take-Two sa vyjadrila, že tento mesiac ohlási úplne novú hernú značku. To znamená, že nepôjde o žiadne pokračovanie už vydaných hier, ani nič podobné. Nová značka znamená, že hra bude úplnou novinkou, ktorú sme predtým nemali možnosť hrať. Ohlásenie by podľa slov vydavateľstva malo prebehnúť ešte tento mesiac a plánované vydanie je do konca tohto fiškálneho roka. To znamená do konca marca 2022.

Informácia pochádza z pravidelnej prezentácie ziskov investorom. Zhoduje sa aj s informáciami, ktoré ešte pred konferenciou E3 unikli na internet. Vtedy sa vo veľkom písalo o tom, že Take-Two má v pláne až dve, zatiaľ neohlásené hry. Tí, ktorí sa nazdávali, že ich Take-Two predstaví na svojej prezentácii boli nadmieru sklamaní. Prezentácia sa totiž vôbec netýkala hier.

Hangar 13, štúdio stojace za Mafiou 3 údajne pracuje na hre, ktorá je popisovaná ako kombinácia hier Cthulhu a Saints Row. Je tu aj štúdio Firaxis (XCOM), ktoré pracuje na ťahovej stratégii z prostredia Marvel hrdinov. Aj keď spoločnosť neponúkla žiadne ďalšie informácie, ani náznaky toho, čo by sme mohli očakávať, vieme aspoň zhruba kedy by to mohlo byť. Ako najlepší čas bude konferencia Gamescom, ktorá sa koná tento mesiac.

Keď už sme spomínali prezentáciu ziskov, zaujímavé čísla dosiahli hry Grand Theft Auto 5 a Red Dead Redemption 2. Dve z najväčších hier, ktoré má Take-Two pod sebou a ktoré jej zarábajú slušné peniaze. Napríklad také GTA5 predalo ďalších 10 miliónov kusov, od poslednej správy. Tá bola vo februári. Celkovo sa tak predalo vyše 150 miliónov kópii hry. Na druhú stranu RDR2 má na konte 60 miliónov v predaných kusov.