Take-Two kupuje Codemasters – štúdio stojace za hrami F1 a Dirt

Odoberaj novinky cez  Google News
Take-Two kupuje štúdio Codemasters
Zdroj: codemasters.com, spawn.sk

Spoločnosť Take-Two sa práve pochválila najnovším prírastkom do svojej rodiny. Kupuje štúdio Codemasters, ktoré je známe najmä vďaka svojim závodným hrám. Stoja za titulmi ako F1, alebo aj sériou Dirt, pričom posledná hra z tejto série vyšla len nedávno. Na informáciu upozornil portál VG247.

Codemasters sa tak pridáva k štúdiám ako Rockstar Games alebo Private Division, ktoré sú taktiež súčasťou Take-Two. Fakt, že sa spoločnosť odhodlala na nákup je potvrdená v príspevku pre investorov. Z daného príspevku sme sa mali možnosť dozvedieť aj cenu za celý obchod. Take-Two zaplatilo za štúdio Codemasters príjemných 994 miliónov dolárov. Celý obchod by mal byť potvrdený začiatkom roka 2021.

“S radosťou môžeme potvrdiť, že sa Codemasters pridá k našim ďalším štúdiám,” povedal šéf spoločnosti Take-Two, Strauss Zelnick. Vývojárom zo štúdia chváli za ich hry, pričom vyzdvihuje ich kvalitu, čo sa týka skvelých závodných hier. Teraz môžeme len čakať, čo nové prinesie štúdio Codemasters pod novými krídlami a aké hry na nás čakajú.

Poslednou hrou od štúdia bola hra Dirt 5, ktorú sme na našom webe aj recenzovali. Celú recenziu si môžete prečítať na tomto odkaze.