Tajomná hra na gamescome – Unknown 9: Awakening

Odoberaj novinky cez  Google News
Unknown 9: Awakening
Zdroj: unknown9.com, spawn.sk

Počas včerajšej otváracej noci akcie gamescom, Opening Night Live, sme mali možnosť zazrieť novú hru Unknown 9: Awakening. Ide o AAA akčnú adventúru z pohľadu tretej osoby vyvíjanú pre PC a konzoly novej generácie Xbox Series X a PlayStation 5. Hra sa má odohrávať vo svete Unknown 9.

Príbeh a zasadenie

Unknown 9: Awakening je príbehová hra, ktorú vyvíja spoločnosť Reflector Entertainmant. Hra má byť súčasťou uceleného celku ságy, ktorú majú tvoriť knihy, komiksy, podcasty a hry, všetky odohrávajúce sa v skutočnom svete, postavenom na mytológii a konšpiračných teóriach, plné temných organizácií. Tieto tajné organizácie sa budú snažiť odhaľovať, prípadne chrániť nebezpečné vedomosti sveta. V rozhovore pre IGN Alexis Ottier, producent značky Unkown 9 a Tomas Street, naratívny režisér sa rozpovedali o tom, že príbeh hry bol inšpirovaný Aktami-X, Matrixom, seriálom Heroes a Indianom Jonesom. Trailer na hru si môžete pozrieť nižšie.

Unknown 9: Awakening má byť zasadený približne 100 rokov pred ostatné príbehy Unknown 9, má ponúkať základné vedomosti o tradíciach a mytológiach celého lore. Nápad, že Awakening bude perfektným štartovacím bodom pre Unknown 9 je, že bude zahŕňať knihy, komiksy aj podcasty.

Dátum vydania zatiaľ nebol stanovený.