Summer Game Fest – prvá prezentácia priniesla nálož noviniek

Odoberaj novinky cez  Google News
E3 2021: Summer Game Fest-titulka
Zdroj: spawn.sk

Tohtoročná E3 sa v podstate začala. Všetko začalo podujatím Summer Game Fest, v rámci ktorého k nám dorazila prvá prezentácia nazvaná Kickoff!. Zhodnotili by sme ju ako pomerne dobrú. Rozprávalo sa málo a trailery na hry prichádzali svižne. Na druhej strane sme sa nedočkali žiadneho veľkého oznámenia okrem jedného dlho očakávaného titulu. Prinášame vám teda súhrn čoho sme mohli byť svedkami.

Summer Game Fest začal pomalým rozbehom

Na úvod sme sa dočkali hry z dielne spoločností Gearbox Software a 2K. Tiny Tina’s Wonderlands je spin-offom zo sveta Bordelands. Pôjde však o samostatnú hru. Podobne ako DLC Assault on Dragon’s Keep pre Borderlands 2, aj v tomto prípade sa titul opiera o fantasy prostredie v štýle DnD, namiesto post-apokalyptických štýlov samotného Borderlands. Titul by mal vyjsť na začiatku budúceho roka.

Ďalším oznámený titul si skôr obľúbia hráči, ktorí toho už majú odohraté skutočne veľa. Vývojári z Leikir Studio oznámili Metal Slug Tactics. Ide o pixel-artovú adaptáciu ikonickej série. Hráči disponujú klasickými zbraňami Metal Slug, využívajúc stromy schopností, výhody a adrenalínový systém podnecujúci útoky, aby zničili množstvo nepriateľov.

Na prezentácii sa objavil aj Hideo Kojima. Ten potvrdil, že Kojima Productions pracuje na Death Stranding: Director’s Cut. Hra by mala už čoskoro doraziť pre konzolu PS5 a priniesť by mala aj pár vylepšení. Ako to už pri Kojimovi býva, samotný trailer pobavil najmä nápadným easter-eggom na jednu z jeho veľmi úspešných hier.

Okrem Hidea Kojimu šou hostila aj známeho herca Jeffa Goldbluma. A ako už správne tušíte, došlo na oznámenie hry zo sveta dinosaurov. Nejde však o novú značku, ale pokračovanie. Jurassic World Evolution 2 od Frontier Developments bude nadväzovať na predchádzajúci diel. Hra by mala doraziť ešte tento rok pre konzoly oboch generácii a PC.

Summer Game fest dal priestor aj nezávislým štúdiám

Svojho priestoru sa dočkali aj indie tituly. Sable má konečne dátum vydania. Dorazí k nám 23. septembra 2021, a to na Xbox a PC. Pred pár dňami sme sa dočkali aj 13 minútových gameplay záberov. Titul bol sprevádzaný dokonca živou hudobnou vložkou. Táto hra sleduje príbeh rovnomennej postavy Sable a je to príbeh o dospievaní, v ktorom budete môcť viesť rozhovory, ktoré určia postup príbehu.

Jednou z viac prekvapujúcich správ bola tá ohľadom titulu Lost Ark. Hra je z dielne Amazon Games, ktoré oznámilo, že k nám dorazí už na jeseň. Beta verzia by sa mala uskutočniť niekedy počas leta. Lost Ark je akčné RPG, v mnohom podobné Diablu, ktoré v Kórei funguje už tri roky. Free-to-play MMO hra tam zaznamenala veľa úspechov a môže tak skrátiť čakanie na Diablo 4.

Nasledovali ďalšie menšie či väčšie oznámenia

Už čoskoro odštartuje ďalšia sezóna v hre Call of Duty: Warzone a Black Ops Cold War. Dočkali sme sa aj prvého traileru, v ktorom sme mohli vidieť návrat Zombie na mapu Verdansk. Štvrtá sezóna sa začína o týždeň, vo štvrtok, 17. júna.

Dočkali sme sa aj ukážky na film Free Guy z dielne Netflixu, v ktorom hlavnú úlohu stvárni Ryan Reynolds. Pôjde o film, v ktorom si strihne úlohu aj samotné hranie hier. V traileri môžeme vidieť aj známe tváre Twitchu ako Ninja a Pokimane. Netflix bude mať svoj priestor na zajtrajšej vlastnej konferencii, kde predstaví množstvo seriálov podľa herných adaptácii.

Ska Studios oznámilo pokračovanie hry Salt and Sacrifice. V nej sa budete túlať po strašidelných dedinách, chrámoch hrobiek a močiarnych kráľovstvách. To všetko v režime pre jedného hráča alebo v drop-in drop-out online kooperácii. Salt and Sacrifice dorazí na PlayStation 5 a PC niekedy v prvom štvrťroku 2022.

Spoločnosti Annapurna Interactive a Heart Machine odhalili nový herný klip pre hru Solar Ash. Od tvorcov Hyper Light Drifter je Solar Ash 3D akčná plošinovka z pohľadu tretej osoby plná potopených miest, obrovských vodných polí, nebezpečných lávových zón a mnohých iných krás a nástrah. Hra vyjde koncom tohto roka pre PlayStation 4, PlayStation 5, ako aj pre PC prostredníctvom obchodu Epic Game Store.

Po minulo týždňovom úniku z Microsoft Store spoločnosti Sega a Two Point Studios ohlásili Two Point Campus, pomyselné pokračovanie manažérskej simulácie Two Point Hospital. Hra príde na PC a konzoly súčasne, a to v roku 2022.

Spájanie herných a seriálových svetov

Sledovať sme mohli aj oznámenie crossplayu medzi hrou Smite a seriálom Stranger Things. Do hry okrem hrdinov Eleven alebo The Mind Flayer pribudne aj aréna Upside Down. Battle Pass dorazí 13. júla 2021.

Jedným z ďalších malých prekvapení bola aj informácia, že je vo vývoji nový Painkiller. Vedenia novej hry sa ujíma spoločnosť Saber Interactive, známa predovšetkým vďaka hrám ako World War Z, Snowrunner a remastrov Crysis. Hra by mala byť vyvíjaná pre PC a konzoly. Obsahovať by mala aj online co-op.

Prvé odhalenie spoločnosti Koch Media nebola nová hra, ale vydavateľská značka. Prime Matter je nový banner spoločnosti na prémiové hry. Ten by mal pokrývať značky ako Payday, Kings Bounty a Crossfire – ako aj niekoľko nových adries IP.

Počas prenosu bola oznámená aj spolupráca Rocket League s filmovou značkou Fast & Furious. Rovnako sme sa dočkali aj záberov z hry Vampire The Masquerade Blood Hunt, ktorá láka na uzavrenú alphu v tomto roku.

O slovo sa prihlásilo aj štúdio Supermassive Games, ktoré má na konte úspešnú hru Until Dawn. To ukázalo trailer na ich sériu The Dark Pictures Anthology s podtitulom House of Ashes. Vydanie je naplánované na 22. októbra 2021 pre obe generácie konzol PlayStation a Xbox, ako aj pre PC.

To najlepšie, čo ponúkla prvá prezentácia Summer Game Fest, prišlo na záver

Jedno z posledných oznámení patrilo spoločnostiam Sabre Interactive a Boss Team Games, ktoré zverejnili nový gameplay trailer hru Evil Dead: The Game. Video, ktoré vyrozprával Bruce Campbell, predstavuje váš pohľad na kooperačný a PvP multiplayerový akčný titul Evil Dead: The Game.

Ako to už býva zvykom, to najlepšie dorazilo na záver. Inak tomu nebolo ani v tomto prípade. Po nie príliš veľkých oznámeniach sa dostavila povestná čerešnička na torte. Postaralo sa o ňu From Software a ich dlho pripravovaný titul Elden Ring. Dočkali sme sa plnohodnotného traileru s množstvom akcie, ako aj pohľadmi na nepriateľov a bossov. Čo je však najpodstatnejšie, dorazil aj dátum vydania. Ten je naplánovaný na 21. januára 2021, pre obe generácie konzol PlayStation a Xbox, ako aj pre PC.

Súhrn toho, čo priniesla prvá prezentácia Summer Game Fest je za nami. Do pozornosti dávame aj nasledujúcu stránku, kde nájdete ďalšie zaujímavé informácie Zajtra nás čakajú ďalšie prezentácie, takže sledujte náš web, aby vám nič podstatné neuniklo.