Súhrn z prezentácie EA Play Live

Odoberaj novinky cez  Google News
Prinášame vám súhrn z podujatia EA Play Live
Zdroj: ea.com

Ešte vo štvrtok 22. júla sa konala dlhoočakávaná prezentácia spoločnosti Electronic Arts. Aj keď sme vopred vedeli, že sa na nej neukážu hry ako Mass Effect, Dragon Age, či noviniek zo sveta Star Wars, predsa len mala prezentácia čo ponúknuť. S čím nakoniec prišla EA Play Live vám prezradí nasledujúci súhrn.

Dead Space

Podľa očakávaní došlo k naplneniu nádejí mnohých fanúšikov hororu. V závere prezentácie sme sa totiž dočkali upútavky na remake hry Dead Space. Pôvodná hra vyšla ešte v roku 2008 a prekvapila tak hráčov, ako aj kritikov. Na serveri Metacritic si drží hodnotenie na úrovni 86 %.

O tejto novinke sme vám priniesli aj samostatné články. Tento článok vám pripomenie, o čom vlastne samotná hra je. K ohlásenému remake-u sa vyjadril aj pôvodný tvorca hry. Aké sú jeho pocity z návratu značky si môžete prečítať na tomto odkaze.

Grid Legends

Po úvodnom tzv. showreel-i Codemasters nás čakalo prvé väčšie oznámenie. Ním bolo nový diel legendárnej pretekárskej série GRID. Tentokrát však nepôjde len o pretekanie samotné, ale aj o silný príbeh spoločne s rozšírenou realitou.

Jedným z troch ústredných hrdinov, ktorí sa budú uchádzať o titul najlepšieho jazdca na svete, je herec Ncuti Gatwa. Môžeme ho poznať zo seriálu na streamovacej službe Netflix, Sex Education, v ktorom hrá postavu Erika Effionga.

Tešiť sa máme na 130 tratí, medzi ktorými sú okruhy, pouličné trate i ikonické okruhy z predchádzajúcich dielov série GRID. Hry sa dočkajú majitelia PC, ale aj posledných dvoch generácií konzol od spoločností Xbox a PlayStation.

Battlefield 2042

Ohlásený režim k hre, ktorý dostal pomenovanie Battlefield Portal, ašpiruje na jeden z najambicióznejších multiplayerových počinov, ktorý kedy séria Battlefield zažila. Pointou je, že v sebe spája všetko, čo mali hráči radi. Konkrétne ide o radu populárnych máp, vďaka ktorým sa môžeme znovu vydať na bojiská z hier Battlefield 1942, Bad Company 2 či Battlefield 3. Aj keď prešli rôznymi grafickými premenami, stále si majú zachovať svoj pôvodný charakter.

Skutočná zábava však prichádza s možnosťou vytvoriť si ľubovoľný mód, v ktorom sa môže namixovať čokoľvek zo spomínaných hier a pochopiteľne aj z Battlefield 2042. Hráči si nastavia vlastné pravidlá, dostanú možnosť módy aj mierne scriptovať a stavať tak proti sebe napr. nemeckých vojakov za druhej svetovej vojny a Američanov tak, ako bojovali vo Vietname.

Režim dorazí so samotnou hrou, a teda už 22. októbra tohto roku.

Apex Legends

Ďalšia veľká aktualizácia, ktorá mieri do hry, predstavuje novú legendu menom Seer. Update s názvom Emergence však prinesie aj ďalšie novinky. Vývojári sa totiž rozhodli pracovať s už predstaveným režimom arén, ktorý sa hráčom zapáčil a ide o ďalšiu z možností ako si Apex užiť, aj keď neholdujete práve battle-royale hrám.

Hráči podobných schopností sa stretávajú v boji 3v3 a do budúcna môžu v rámci menšej arény pre ranked zápasy zažiť v hre úplne nový herný zážitok.

Lost in Random

Ide v podstate o netradičnú temnú rozprávku a svojim pojatím a spracovaním, ktoré odkazuje na klasickú stop-motion animáciu, ktorej súčasne vzdáva hold, značne zaujalo už pred dvoma rokmi. Tentokrát nám však bol ukázaný gameplay trailer a prezradený bol aj dátum vydania, ktorý je stanovený na tohtoročný september.

V príbehu bude našim cieľom po dlhej dobe znovu dať dohromady zlom oddelenej sestry, pričom pomocníkom nám bude verný Dicey a rada zaujímavých bojových kreácií. Video sa sústredilo na súbojový systém, ktorý v sebe kombinuje možnosti kostky a hlavnej hrdinky za pomoci kartičiek a ďalších modifikátorov.

Knockout City

Už v utorok 27. júla zaháji vybíjaná od vývojárov z Velan Studios druhú sezónu. Hra Knockout City sa rozrastie o obsah inšpirovaný svetom filmu, odkiaľ pramení aj názov – Fight in the Movies. Hráči sa môžu tešiť na novú mapu, päť playlistov či tri špeciálne udalosti.

Zaujímavé na hre je aj to, že si ju môžu zahrať hráči naprieč všetkými platformami. Zároveň je až do úrovne 25 k dispozícii zadarmo.

Súhrn z prezentácie EA Play Live je za nami. Zaujala vás niektorá z hier? Dajte nám vedieť v komentároch.