Súhrn všetkých hier, ktoré sme videli v júlovom State of Play

Odoberaj novinky cez  Google News
Súhrn prezentácie State of Play - júl 2021
Zdroj: PlayStation

V štvrtok večer sa konala dlho očakávaná prezentácia State of Play. Očakávaná preto, pretože Sony a PlayStation už tradične chýbali na konferencii E3. Nedozvedeli sme sa teda nič bližšie o tom, čo chystajú, čo chcú predstaviť, ani žiadne iné novinky. Počkať sme si museli na samostatnú prezentáciu, ktorá sa konečne stala skutočnosťou. Fanúšikovia však mohli byť mierne sklamaní no na druhú stranu záleží podľa toho, čo ste od prezentácie očakávali. Prečítajte si súhrn prezentácie State of Play.

Ak ste čakali predstavenie veľkých nových titulov, sklamaní ste boli určite. K žiadnym totiž nedošlo. Sony už vopred ohlásila program a v predstihu sme vedeli, že najviac času z približne polhodinovej prezentácie zaberie Deathloop. Dočkali sme sa však aj hier ako Death Stranding, alebo predstavenia Moss: Book 2. Poďme si to celé zhrnúť.

Všetky hry predstavené na State of Play – júl 2021

Polhodinová prezentácia odštartovala ukážkou z hry Moss: Book 2. Ide o druhú kapitolu roztomilej hry pre virtuálnu realitu. Nižšie si môžete pozrieť trailer aj rozhovor s vývojármi zo štúdia Polyarc. Tí nám prezradili viac o tom, čo môžeme od hry očakávať. Napríklad viac hlavolamov, viac emócií a navyše – žiadny multiplayer.

Nasledovala hra Arcadegeddon, hra určená pre viacerých hráčov na konzolu PlayStation a PC. V prípade platformy PC je už hra v predbežnom prístupe a na starosti ju má štúdio Illfonic. To isté, ktoré nám prinieslo hru Predator: Hunting Grounds.

Veľmi rýchlo Sony predstavilo aj battle-royale hru Hunter’s Arena, ktorá je už teraz dostupná na plftormu PC, no príde aj na PlayStation 4 a 5. O čosi viac sa venovali hre Tribes of Midgard a obsahu, ktorý príde po vydaní. Prvá sezóna s názvom The Wolf Saga prinesie do hry nový runový systém, nové misie a exkluzívne odmeny dostupné iba počas tejto sezóny.

Nechýbali ani odklady hier, napríklad hra Sifu, o ktorej sme písali už skôr, vyjde začiatkom roka 2022.

Na druhú stranu tu máme aj jedno potvrdenie, aj keď nie celkom presné. Hra Jett: The Far Shore vyzerá stále nádejne, no ešte si na ňu budeme musieť počkať. Vyjde ešte v tomto roku, no kedy presne sa nevie.

Hra FIST: Forged In Shadow Torch má potvrdený dátum vydania – 7. september tohto roku. Rovnako tak aj The Demon Slayer od spoločnosti SEGA. Ten vychádza 15. októbra, tiež tohto roku.

To najlepšie na koniec

Bližší pohľad sa nám dostal aj na hru Lost Judgment, pokračovanie hry Judgment, ktorú sme aj recenzovali. Vo videu nižšie si môžete vypočuť ukážku anglického dabingu hry.

To, že Death Stranding dostane na PS5 Directors Cut už nie je žiadna novinka. Video, ktoré sme mali možnosť vidieť však áno. Táto nová edícia bude obsahovať nové misie a dokonca aj pretekársky mód. Dátum vydania bol tiež potvrdený – 24. september a do hry prídu aj nové možnosti súbojov a gadgetov.

Celá prezentácia skončila predstavením hry Deathloop, ako Sony avizovalo v predstihu. Takmer 10 minút nových záberov si môžete pozrieť vo videu, alebo si rovno pozrite celé State of Play.