Súhrn prezentácie o hre Dying Light 2 Stay Human

Odoberaj novinky cez  Google News
Hra Dying Light 2 od štúdia Techland
Zdroj: dyinglightgame.com

Vo včerajších večerných hodinách nám autori z poľského štúdia Techland odprezentovali prvú epizódu prezentácie o hre Dying Light 2. Dočkali sme sa nových gameplay záberov, poznáme aj motiváciu hlavného protagonistu. Pozrieť sme sa mohli na už klasické parkour pohyby a ďalšie veci, ktoré nás v hre čakajú. Je veľa toho, čo nám autori ešte chcú povedať, ale tentoraz si zhrnieme všetko podstatne z prvej epizódy.

O čom je príbeh?

Príbeh Dying Light 2 Stay Human začína 20 rokov po prvom diely. Prvá hra (pozor spoiler – ale dúfame, že prvú časť hry už máte za sebou) jasne deklarovala, že vírus musí byť zastavený na základe výskumných údajov, ktoré ste mali zozbierať. Výskum ste napokon získali, ale nestačilo to. Obyvateľstvo sa nepoučilo a ďalej experimentovalo so zombie vírusom na vojenské účely. Opäť sa dostal von a opäť je nezastaviteľný.

No tentoraz sa ho nijak nedarí izolovať. Behom dvoch rokov od jednotky bolo vyhladených 98 % populácie. Ako to už býva zvykom, jedno mesto predsa len ostalo stáť. Podobne ako v Cyberpunk 2077 aj tu sú zaužívané „svojské“ pravidla. teda rôzne frakcie, rôzne možnosti expanzie územia a podobne. Nemusíte sa báť, netreba hrať jednotku aby ste začali s dvojkou. Nie sú síce previazané, ale aj tak vám to odporúčame. Dying Light dostalo aj platinovú verziu – všetky DLC na jednom mieste za výhodnú cenu.

Nová hlavná postava

Aidan Caldwell je ústredná postava, za ktorú budete hrať. V príbehu ste akýsi vyvrheľ, ktorý spáva každý deň v inej posteli. Nepatríte v podstate nikomu a ničomu. Je len na vás, ako sa rozhodnete postupovať. Budete pomáhať chudobným alebo sa zameriate na iných? Vaša postava sa časom rozširuje, získava nové kontakty. Pravdepodobne budú dôležité k ďalšiemu postupu. Protagonista prešiel novým výcvikom a predstaví aj nové pohyby. Autori sa neuspokojili s predošlou verziou a tak tu máme až dvakrát viac animácií pohybov. Celkovo tu je až 3 000 pohybov, ktoré sú vyšperkované k dokonalosti.

Mesto si žije svojimi pravidlami a jedným z nich je: “Noc patrí zombíkom, Deň patrí ľudom”. Jednotka nám naznačila, čo tým autori myslia. Po zhliadnutí traileru sa temné tmavé chodby zdajú ďaleko strašidelnejšie, ale o to bohatšie na korisť. Civilizácia sa musela prispôsobiť núteným zmenám. Plyn, ktorý použila vláda na vyčistenie Zombie apokalypsy koluje okolo, ale aj ulicami mesta. Je vám asi jasné, že v takýchto podmienkach sa nedá žiť a preto sa mesto presťahovalo do vertikálnych polôh. Na strechách budov sa vybudovali stromy, záhrady, skrátka celý ekosystém.    

Je potrebné ostať človekom

Štúdio Techland pracuje v hre Dying Light 2 Stay Human s myšlienkou „zostaň človekom“. Významov je hneď niekoľko. O tom, že ste človekom, rozhodujú dve základné veci. Vaše rozhodnutia, ale aj náramok, ktorý nosíte. Každý človek je infikovaný a na prežitie potrebuje dávku séra, ktoré mu pomáha. Zdroje sú obmedzené a tých, ktorí chcú prežiť vďaka séru, je množstvo. Už asi vidíte ďalší problém, ktorý sa bude musieť riešiť.

Voľby a ich následky je niečo, čo sme mohli počuť aj počas prezentácie hry na E3 2019. Tentoraz sa autori viac rozhovorili a ukázali nám hlbšie zákutia. Následky sú ďaleko komplexnejšie a sú rozdelené do troch liniek. Prvá je hlavná dejová linka. Rozhodujete o veľkých zmenách a ako príbeh skončí. Samozrejme má to dopad na priebeh misií. Ďalej sme sa dozvedeli, že mesto môžete prehľadávať aj v co-op  režime.

Mapa a jej rozloha budú hrať veľkú rolu v novom Dying Light 2 Stay Human. Zaujímavé však je, že skoršie úniky sa potvrdili a hra naozaj vychádza 7. decembra tohto roku. Dočkáme sa aj zberateľskej edície, ktorá vyzerá zaujímavo. Za predpokladu, že už do vývoja nič nezasiahne. Celú prezentáciu si môžete zo záznamu pozrieť na videu nižšie. Teraz môžeme čakať, čo nové sa o hre dozvieme napríklad na E3, ktorá sa nezadržateľne blíži.