fbpx

Súbory z hackerského útoku na CD Projekt Red boli predané

Odoberaj novinky cez  Google News
CD Projekt Red hack
Zdroj: pixabay.com, spawn.sk

Celý tento týždeň sa v podstate nesie v znamení jednej veci – hackerského útoku na CD Projekt Red. Útočníci to mysleli ozaj vážne, keďže sa časť zdrojových súborov, najmä z hry Gwent, skutočne dostala na verejnosť.

To najvzácnejšie sa však hackeri rozhodli predať v aukcii. Podľa dostupných údajov malo ísť o interné informácie zo štúdia, ale taktiež aj zdrojové súbory k hrám ako Zaklínač 3 či dokonca Cyberpunk 2077. Aukcia mala trvať dva dni a maximálna čiastka bola stanovená na sedem miliónov dolárov. Informácie priniesol portál Gamepressure.

Aukcia však bola už včera vo večerných hodinách zastavená. O súbory niekto prejavil záujem a kúpil si ich. Jeho identitu a rozhodne ani čiastku, za ktorú sa k citlivým údajom vývojárov z CD Projekt Red dostal, pochopiteľne nevieme. Vyzerá to však tak, že záujemca, resp. už kupca si vydupal podmienku, že hackeri nebudú dáta ďalej šíriť.

Akú dohru bude mať celý tento incident pre poľských vývojárov, nie je jasné. Kolujú totiž informácie, že uniknuté dáta sú natoľko citlivé, že kupca by si mohol napr. aj brať pôžičky na jednotlivých zamestnancov. Kauza tak zrejme ani ukončením tejto aukcie neskončí.