fbpx

Štúdio Respawn pracuje na úplne novej hre

Odoberaj novinky cez  Google News
Logo Respawn Entertainment
Zdroj: respawn.com

Po úspechu s hrou Jedi: Fallen Order niet divu, že sa štúdio Respawn obzerá po iných možnostiach ako rozšíriť svoje herné portfólio. Niektoré informácie hovoria aj o pokračovaní hry zo sveta Star Wars. Oficiálne ohlásená ešte nie je, no už teraz kolujú informácie, že by mohla vyjsť niekedy v roku 2022. Okrem toho však, zdá sa, štúdio pracuje aj na úplne novej hernej značke.

Napovedá tomu teraz už vymazaný príspevok na ich stránkach s kariérou. Stihol o tom informovať zahraničný portál VGC. Cet inzerát na svojej stránke hľadalo štúdio Respawn šikovného človeka na pozíciu softvérového inžiniera pre ich „novú IP“ – skratka pre Intellectual Property. Zjednodušene povedané to znamená, že hľadajú človeka pre ich úplne novú hernú značku. Takú, z ktorej ešte neexistuje žiadna hra. Tento inzerát teda nehľadá zamestnanca na vývoj pokračovania Jedi: Fallen Order.

Bola by to už druhá herná značka, ktorú Respawn vlastní, ak nepočítame Apex Legends. V tomto prípade sa však Apex radí pod značku Titanfall, keďže tak hru prezentoval aj Electronic Arts. Vtedy sa hovorilo o „novej hre z prostredia Titanfall-u“. Druhou hernou značkou je už spomínaný Jedi: Fallen Order, ktorému sa veľmi darí.

Electronic Arts predpovedalo, že z hry sa predá od 6 do 8 miliónov kusov a prekvapivo sa trafili. K decembru minulého roka sa predalo niečo cez osem miliónov kópií a Electronic Arts očakáva, že do konca fiškálneho roku toto číslo porastie na desať miliónov. Čo sa týka tejto novej a zatiaľ neznámej hry, alebo nazvime to projektu, zatiaľ budeme musieť čakať kým sa Respawn nerozhodne oznámiť viac detailov.

Zaujímavý článok
Nintendo Switch
Nová verzia konzoly Nintendo Switch má vyjsť ešte tento rok