SteelSeries Rival 5 je herná myš inšpirovaná chameleónom

Odoberaj novinky cez  Google News
Titulná fotka Rival 5
Zdroj: steelseries.com

Nedávno SteelSeries predstavil vlastnú aplikáciu Moments, teraz však uvádza na trh novú hernú myš vyhotovenú pre hráčov so širokým záberom do hier rôznych žánrov. Rival 5 je inšpirovaná chameleónom, čo zrkadlí hlavne jej schopnosť prispôsobiť sa hre aj samotnému hráčovi. Kvalitná multi-žánrová herná myš vlastní 10-zónové RGB podsvietenie a podtrhuje tak vplyv svojho vzoru zmenou farebnosti.

Herná myš SteelSeries Rival 5 má schopnosť prispôsobiť sa

Nový model nadväzuje na predtým nastolený inovatívny dizajn a posúva ho ešte ďalej než kedykoľvek predtým. Ergonomický tvar Rival 5 poskytuje vynikajúce pohodlie pre ruky akejkoľvek veľkosti a rôzne spôsoby držania a zároveň ponúka intuitívne umiestnené tlačidlá po stranách pre bleskurýchle reakcie v hrách.

Multi-žánrová funkčnosť v hrách

Pokiaľ sa hráč rozhodne presedlať z Fortnite na hru Hitman 3, alebo Apex Legends, tak je ihneď pripravený do akcie. K dispozícii má deväť programovateľných tlačidiel, plné prispôsobiteľných pre najdôležitejšie klávesové skratky a z toho štyri, resp. päť umiestnených na boku svojho tela. Okrem klasických troch je tu taktiež postranné pozdĺžne dvojtlačítko využívajúce pre impulz stlačenia pohybu hore/dole.

Myš, ktorá má štýl

Rovnako ako chameleón, môžu hráči zmeniť farebnú schému myši a to na základe konkrétnych hier. Podsvietenie v podobe RGB PrismSync v 10tich zónach a s celkom 16,8 miliónov farieb posúva SteelSeries Rival 5 na úplne inú úroveň. Skôr nastavené schéma myši je možné synchronizovať s ďalšími produktami spoločnosti SteelSeries, rovnako, ako ich prinútiť reagovať na podnety v samotných hrách.

SteelSeries Rival 5 je navrhnutá pre rýchlu akciu

Pre dosiahnutie maximálnej efektivity, výkonu, rýchlosti a výdrže pri hraní, sa hernej myši Rival 5 ušla hmotnosť len 85 gramov. Opletený kábel pomáha rýchlemu pohybu vďaka využitiu špeciálneho opletenia z mikrovlákna, ktoré zabezpečuje menší odpor a pocit ľahkosti.

Senzor TrueMove Air dosahuje pixelovej presnosti v reálnom čase a prezentuje sa sledovaním pohybu “jedna k jednej”. To všetko aj vďaka 18 000 CPI, 400 IPS, zrýchlením 40 G a schopnosti zamedzeniu nežiadúcemu pohybu pri nadvyhnutí či náklonu myši.

Golden Micro spínače

Golden Micro, tak znie názov spínačov novej generácie. Tieto spínače sa pyšnia životnosťou až 80 miliónov kliknutí a certifikáciou IP54.

Dostupný herný ekosystém SteelSeries GG v sebe ukrýva mnoho užitočných aplikácií. Vrámci Engine je dostupný dokonca celý arzenál aplikácií, napr. pre prispôsobenie 10-zónového RGB podsvietenia či GameSense pre synchronizáciu s aplikáciou Discord, resp. upozornení na udalosti v hrách a mnoho ďalších.

SteelSeries Rival 5 je dostupná za odporúčanú cenu 69,99 eur vrátane dopravy prostredníctvom oficiálnej webovej stránky.