SteelSeries Moments – skvelá aplikácia na záznam, úpravu a zdieľanie vlastných videoklipov

Odoberaj novinky cez  Google News
SteelSeries Moments v akcii
Zdroj: steelseries.com

SteelSeries odhaľuje aplikáciu SteelSeries Moments. Úplne nová aplikácia, ktorá je zdarma, výrazne uľahčuje zdieľanie herných videoklipov. Hráči mali doteraz veľmi obmedzené možnosti, ako ľahko zachytiť a zdieľať svoje najlepšie herné momenty s priateľmi. Doposiaľ to však mali hráči sťažené. Chýbali im buď technické znalosti s nahrávaním videí, používali často zložité a náročné programy alebo boli nútení nahrávať svoje klipy na rôzne platformy.

Nová aplikácia Moments však mení tieto trendy. Tá má za úlohu pomôcť hráčom jednoducho a rýchlo zdieľať najlepšie okamihy hier priamo na sociálne siete podľa vlastného výberu. Táto novinka je integrovaná do SteelSeries GG, hráčskeho ekosystému SteelSeries združujúceho prácu a previazanie periférií, hier a hráčov, ktorá nahrádza pôvodnú aplikáciu Engine. Moments funguje na pozadí a neoplyvňuje výpočetný výkon počítača. Pre úplnú funkčnosť nie je dokonca vôbec nutné vlastniť akýkoľvek produkt spoločnosti.

Práca s Moments je delená na tri časti

Záznam

Scénu je možné zachytiť stlačením vami nakonfigurovaných kláves, aké si zvolíte. Nastavenie umožňuje dokonca zachytiť obrazovku aj v priebehu živého vysielania. Moments je kompatibilný so všetkými kľúčovými hrami a poprednými výrobcami grafických kariet.

Úprava

Hneď, ako hráč ukončí hru, má možnosť prehliadnuť si a vytriediť všetky svoje záznamy priamo v galérii. Pokročilý editor v aplikácii ponúka prostredie pre ľahkú úpravu úvodnej a záverečnej sekvencie. Ponúka taktiež pridávanie video efektov, textov a obrázkov. Samozrejmosťou je aj vrátenie sa k pôvodnému, ešte neupravenému klipu.

Zdieľanie

Moments ponúka prívetivé zdieľanie so spoluhráčmi, alebo fanúšikmi a zabezpečuje aj priamu publikáciu na YouTube a Gfycat. Medzi ďalšie možnosti patrí zaslanie videa cez Discord, Reddit, Twitter alebo Facebook a SteelSeries pracuje aj na podpore ďalších.

Aplikácia okrem manuálneho záznamu ponúka aj pridanú funkciu automatického zachytenia spoločne s GameSense do vybraných nahranejších a najpopulárnejších hier ako League of Legends, Counter-Strike: Global Offensive alebo Dota 2 a zoznam hier sa čoskoro rozšíri aj o ďalšie tituly, napríklad Valorant alebo Fortnite. Automatický záznam funguje na základe vyvolaných herných akcií, samotné video potom v aplikácii tieto kľúčové body zvýrazní značkami na časovej osi pre lepšiu orientáciu a následnú úpravu a zdieľanie.

“Pre SteelSeries, ako celosvetového lídra v oblasti herných a eŠportových periférií, je nový ekosystém aplikácií prirodzeným krokom vpred, ktorým v konečnom dôsledku pimáhame každému hráčovi posúvať jeho hranice. Naším cieľom je nepoľaviť, neustále pred seba stavať výzvy, inovovať a navrhovať nové najlepšie herné príslušenstvá a softvér. Nielen, že spustenie SteelSeries Moments posúva hranice, ale taktiež pomáha budovať tvár hrania počítačových hier na sociálnych sieťach.”

Ethisham Rabbani, CEO spoločnosti SteelSeries

Aplikácia Moments bola vyvíjaná v spolupráci, testovaná a vyladená spolu s komunitou hráčov, profesionálnymi tímami, streamermi a influencermi.

Na aplikáciu Moments sa vyjadril aj najmladší hráč tímu FaZe, H1ghsky1

Úprava najlepších okamihov je v rámci SteelSeries Moments neuveriteľné jednoduchá, rovnako ako zdieľanie na toľko dostupných sociálnych sietí.

Toho vyjadrenie následne doplnil aj herec, influencer a partner SteelSeries, Devin Druid

Pokiaľ ide o záznam v priebehu hrania, SteelSeries Moments nemá konkurenciu.

Aplikácia SteelSeries Moments je samozrejme dostupná na PC s operačným systémom Windows 10, fungovať však bude aj na verzií Windows 7. Aplikáciu je možné stiahnuť cez nasledovný odkaz na stránke spoločnosti SteelSeries.

Minimálne systémové požiadavky sú nasledovné

  • Procesor Intel Core i5-2000, AMD FX-4000 alebo novší
  • Grafická karta NVIDIA GeForce GTX 960, AMD Radeon HD 7870, Intel HD 4000 alebo novší
  • 500 MB voľného miesta na HDD
  • 2 GB Video RAM, 8 GB RAM