Steam si na svoje konto pripísal rekord v počte pripojených hráčov

Odoberaj novinky cez  Google News
Obchod Steam
Zdroj: steampowered.com

Aj napriek tomu, že azda najznámejšiemu digitálnemu obchodu s hrami, stále rastie konkurencia, dokázal Steam prekonať ďalší rekord. Týka sa počtu pripojených hráčov.

Podľa SteamDB si aplikáciu v uplynulých 48 hodinách zaplo 27 942 036 hráčov. Z toho 8,2 milióna ich bolo v hrách. Najviac sa hrá Counter-Strike: Global Offensive, Dota 2, PUBG: Battlegrounds, Apex Legends, Grand Theft Auto 5, Naraka: Bladepoint, Team Fortress 2, Rust, ARK: Survival Evolved alebo New World.

Pozitívny vzostupný trend Steamu začal v januári 2020, teda vo chvíli, keď viac krajín začalo kvôli pandémii vyzývať ľudí, aby sedeli doma. Dňa 2. februára 2020 sa službe podarilo prekonať predchádzajúci rekord (18 537 490 užívateľov), ktorý bol stanovený v januári 2018. Ako je však vidieť – Valve neustále naberá nových hráčov a možno predpokladať, že spustenie Steam Decku tento výsledok ešte vylepší.

Pre informáciu, Epic Games Store do 6. 1. do 17. hodiny ponúka možnosť si do knižnice pridať Tomb Raider: Hra z roku 2012, Shadow of Tomb Raider: Definitive Edition a Rise of the Tomb Raider: 20 Year Celebration.

Prispeli ste aj vy k tomu, že Steam prekonal svoj doposiaľ platný rekord v počte hráčov? Dajte nám vedieť v komentároch a nezabudnite pre viac herných informácií sledovať náš web.