Steam odmietol predávať Super Seducer 3, kvôli sexuálnemu obsahu

Odoberaj novinky cez  Google News
Super Seducer 3
Zdroj: kotaku.com

Situácia okolo tretieho dielu hry Super Seducer, v ktorej máte za úlohu niekoho zviesť, sa začína prikláňať k tomu, že hra nemusí nikdy vyjsť. Teda aspoň nie prostredníctvom služby Steam.

Náznaky, že niečo nie je v poriadku, prichádzali od februára, kedy autor hry a hlavný protagonista, Richard La Ruina, odhaľoval, ako prebieha posudzovací proces, aby sa vaša hra dostala na Steam. Spomenul tiež, že sa vyskytli veci, ktoré obchodu na Super Seducer 3 vadia. Následne prišiel odklad vydania a ďalšie snahy odstrániť aj z cenzurovanej verzie všetko, čo by stálo proti pravidlám distribučnej spoločnosti Valve.

Najnovšie informácie však naznačujú, že ani to nemusí stačiť. Ruina totiž koncom minulého týždňa dostal správu, že služba hru nevydá, pričom rozhodnutie má byť definitívne.

Odpoveď služby Steam

„Dokončili sme posúdenie vášho najnovšieho buildu a (vyhodnotili sme, že) nebudeme môcť Super Seducer 3 na Steame vydať. Ako sme už skôr spomenuli, Steam nevydáva (hry, ktoré obsahujú) sexuálne explicitné zábery skutočných ľudí. Po niekoľkých opakovaných žiadostiach o kontrolu tohto produktu sme sa dostali do slepej uličky. Preto je toto rozhodnutie finálne,“ píše sa v správe, ktoru Ruina zverejnil na Twitteri.

Autor hry sa voči tomuto rozhodnutiu aj naďalej bráni. Dokonca je ochotný vystrihnúť z hry všetky zábery, ktoré by mali službe prekážať. Nevydať totiž hru na Steame by totiž pre tvorcov bolo také isté, ako ju nevydať vôbec. Na tejto platforme si ju totiž do zoznamu prianí pridalo viac ako 60 000 ľudí.

Za zmienku však stoja aj ďalšie náležitosti. Prvou je, že predchádzajúce dva tituly na Steame ostávajú, na čo pochopiteľne odkazujú fanúšikovia, ktorí stoja za Ruinom. Ten poukazuje aj na to, že predchádzajúce časti sa stali mainstreamové, keď ich hralo viacero známych Youtuberov či streamerov.

„Viem, že to samo o sebe nič neznamená, ale prinajmenšom to dokazuje, že naša hra sa snaží byť mainstreamová a nie extrémna,“ uviedol na margo tejto veci Ruina.

Samostatnou kapitolou je potom politika služby Steam a jej dvojaký meter aplikovaný na najrôznejšie hry. Tie z tématiky hentai, ktoré sú paradoxne možno ešte viac sexuálnejšie než Super Seducer, službe nevadia.

Tak či tak však celá táto kauza môže vývojárov len tešiť. O hre sa totiž rozpráva viac než by bolo možno za normálnych okolností zvykom. Nie je preto vylúčené, že sa rozhodnú vydať titul svojou vlastnou cestou.