Steam dosiahol ďalší míľník v počte používateľov

Odoberaj novinky cez  Google News
Obchod Steam
Zdroj: steampowered.com

Popri nových hrách, prázdninách a obnovených lockdownoch v jednotlivých krajinách, opäť stúpa používanie služby Steam. Informuje o tom portál PC Gamer.

Steam včera prekonal počet doterajších používateľov, keď sa toto číslo vyšplhalo na 24 776 635 hráčov. Údaje pochádzajú zo serveru SteamDB. Naposledy takýto rekord padol v marci tohto roka, keď služba stúpala medzi globálnymi objednávkami a lockdownami v dôsledku pandémie koronavírusu.

Presná interpretácia čísel je zložitejšia, ale pravdepodobne k tomu prispel nástup zimnej sezóny, obnovené blokovania v niektorých krajinách a vydanie Cyberpunk 2077. Samotný Cyberpunk sa začiatkom tohto týždňa pochválil viac ako miliónom súbežných používateľov služby Steam, čo je rekord pre hru pre jedného hráča na tejto platforme.

Značnou časťou k týmto číslam prispieva aj rastúca popularita CS: GO. Counter-Strike: Global Offensive najskôr v marci zlomil 1 milión hráčov s maximom 1,2 milióna a rovnako rýchlo klesol späť dole. Jeho priemerný počet hráčov však zostal po celý rok oveľa vyšší ako po minulé roky. Teraz sa stabilne šplhá späť k priemernej hranici 1 milióna hráčov.