Steam Deck zrejme nespustí všetky hry. S ktorými má problém?

Odoberaj novinky cez  Google News
Steam Deck zrejme nespustí nejaké hry
Zdroj: steam.com

Handheld Steam Deck, od spoločnosti Valve je postavený na myšlienke, že vaša osobná knižnica počítačových hier sa dá hrať na cestách. Ide o veľmi peknú myšlienku aj vzhľadom na fakt, že prenosná konzola je otvorená tretím stranám. Systém má však určité „problémy“. Steam Deck momentálne nespustí niektoré hry v službe Steam, ktoré sa považujú za jedny z tých lepších. Informuje o tom portál Gamespot.

Podľa všetkého sa na ňom nebudú dať hrať hry ako Destiny 2, Apex Legends, PUBG a Rainbow Six Siege, ktoré sú kompatibilné s pred-inštalovaným SteamOS. Dôvod je ten, že sa anti-cheat softvér neaktivuje na operačnom softvéri založenom na Linuxe. Ten teda hráča vyradí zo online serverov.

Spoločnosť Valve sa zmienila o tom, že v súčasnosti „vylepšuje kompatibilitu Proton hier a podporu anti-cheatu spolu s dodávateľmi“. Drastickejším riešením by bolo, odstrániť SteamOS a vykonať novú inštaláciu systému Windows – niečo, čoho je Steam Deck úplne schopný, a spoločnosť Valve hovorí, že táto možnosť je na používateľovi ich handheldu.

Pokiaľ vám nevadí, že si tieto hry na zariadení Steam Deck nezahráte, máme pre vás aj dobrú správu. Pred-objednávky naň sú už otvorené. Zariadenie si už získalo veľkú pozornosť. Vďačiť tomu môžeme aj novému a nečakanému fanúšikovi zo spoločnosti Epic Games, generálnemu riaditeľovi Timovi Sweenemu. Ten si tento nápad veľmi pochvaľuje.