Steam Deck od Valve cieli na 30 snímok za sekundu

Odoberaj novinky cez  Google News
Valve predstavilo Steam Deck
Zdroj: steam.com

Vývojár konzoly Steam Deck, Pierre-Loup Griffais uviedol detail, že spoločnosť Valve sa zameriava na 800p a 30Hz pre svoju konzolu. Valve za posledný týždeň dávkovala informácie o novom konzole Steam Deck takmer každú chvíľu. Prostredníctvom zahraničného portálu z Ameriky nedávno zverejnila množstvo informácií o kľúčovom hardvéri z útrob tohto zariadenia.

Okrem podrobností o procesoch a knižnici hier na SD kartách, a SSD diskoch, nás informoval aj o skutočnostiach. Steam Deck jednoducho nedokáže “rozbehať” všetky hry. Vo všeobecnosti sa však hovorilo najmä o spomínanom výkone tohto zariadenia a zdá sa, že vývojári sú naň nesmierne pyšný.

Vďaka tomu, že beží na najnovšom štvorjadrovom AMD procesore s architektúrou Zen 2, ktorý bol vytvorený v spolupráci so spoločnosťou Valve. Spoločnosť Valve verí, že prístroj má dostatok energie na zvládnutie náročnosti moderného hrania a dnešných hier, aj keď len na úrovni 30 snímok za sekundu.

„Myslím si, že veľkým faktorom je, že používame GPU najnovšej generácie od spoločnosti AMD. Používame procesor novej generácie od AMD a dokonca aj samotnú pamäť. Používame LPDDR5, čo je v tomto odbore úplne nová značka. Myslím si, že by sme mohli byť skutočne jedným z prvých produktov, ktoré predstavia túto novú pamäťovú technológiu. Dáva nám to veľa do budúcnosti“.

Yazan Aldehayyat, hardvérový inžinier

Podobný systém ako v next-gen konzolách

Aldehayyat v rozhovore hovorí okrem iného aj o ďalších systémoch, ktoré používajú rovnakú architektúru a mohol by hovoriť o ich optimalizácii RDNA 2, ktorá sa pripravuje pre konzoly Xbox Series X a S, PlayStation 5 ale pomáha aj konzole Steam Deck.

Je tu však možnosť, že Aldenhayyat hovoril aj o ostatných potenciálnych výrobcoch, ktorí by mohli využívať rovnaké APU od AMD a Steam OS 3.0. Gabe Newell sám povedal, že chce, aby Steam Deck otvoril novú produktovú kategóriu „ktorá by mohla mať pre spoločnosť Valve dlhodobé výhody“.