State of Play predstavil kooperatívnu strielačku Arcadegeddon

Odoberaj novinky cez  Google News
Arcadegeddon
Zdroj: youtube.com

Spoločnosť Illfonic predstavila svoj najnovší projekt na včerajšom State of Play od Sony – Arcadegeddon. Vývojári majú na svojom konte hry ako Predator: Hunting Grounds a Friday the 13th. K vydaniu hry došlo krátko po včerajšom vysielaní, a to na PC a PS5 v rámci „early access“.

Arcadegeddon je online strieľačka, ktorá sa odohráva vo vnútri super arkádovej hry vytvorenej miestnym vlastníkom arkády. Komplikované na pochopenie? Vyskúšajte si ju a pochopíte. Titul je možné hrať sólo alebo s ďalšími tromi hráčmi v kooperácii. Cieľom je dostať sa do hry, aby ste ju bránili pred vírusom uvoľneným megakorporáciou, ktorá sa snaží ovládnuť arkádu.

Hra sa skladá z troch biomov s rôznymi témami, v ktorých sa budete musieť prestrieľať a vybojovať si cestu. Chýbať nemôžu bossovia a rovnako tak aj odmeny za nich. Stretnete sa aj s rôznymi minihrami, ktoré môžete riešiť s priateľmi.

Arcadegeddon je hlavne PvE hra, ale má čistý PvP zvrat: výzvy sa sa vyskytujú náhodne a majú za úlohu hráčov vzájomne preskúšať a doviesť k ďalšej odmene. Táto hra má štýl punkrocku z 90. rokov inšpirovaný Gorillaz a Muppets podporený originálnym soundtrackom.

Predbežný prístup je už teraz k dispozícii na PS5 a Epic Games Store na PC za 20 dolárov. Illfonic ráta s tým, že táto fáza bude trvať približne sedem mesiacov. Počas tohto obdobia môžete očakávať pravidelné aktualizácie obsahu a mesačné opravy.

Včerajší State of Play však ukázal aj iné hry než len Arcadegeddon. Spomeňme napr. Sifu. Súhrn zo včerajšej konferencie pre vás už pripravujeme.