Štartuje alfa testovanie Elite Dangerous: Odyssey

Odoberaj novinky cez  Google News
Elite Dangerous: Odyssey
Zdroj: frontier.co.uk

Dnes je veľký deň pre hru Elite Dangerous a pre jej fanúšikov. Štúdio Frontier štartuje alfa testovanie nového DLC s názvom Odyssey a čaká na vašu spätnú väzbu. Ide pravdepodobne o najväčšie DLC do hry, od kedy vyšla. Pridáva množstvo vylepšení, ale aj nového obsahu. Tým najväčším lákadlom je akési prerobenie hry z čisto vesmírneho simulátoru, aj na taktickú FPS.

To znamená, že už nebudete musieť iba “vysedávať” vo vaše lodi a pozerať sa na okolité prostredie z okna. V skutočnosti si konečne budete môcť natiahnuť nohy a poprechádzať sa. Odyssey prinesie do hry nové základne na planétach, zbrane a misie, ktoré môžete plniť sami alebo s priateľmi. Ešte predtým, než sa toto DLC dostane na herný svet, prebehne niekoľko testovaní. To prvé, alfa testovanie, začína už dnes.

Dostať sa doň je pomerne jednoduché, no vyžaduje investíciu. Prístup do alfa testovania majú hráči so zakúpeným doživotným prístupom k rozšíreniam, alebo si zakúpili balíček Odyssey Deluxe Alpha. Testovanie bude prebiehať postupne a nové funkcie a obsah budete môcť skúšať v takzvaných vlnách. Najprv sa testovanie zameria na základné funkcie nového DLC. Neskôr pribudnú ďalšie novinky a ďalšie. Podrobný popis všetkých fáz testovanie nájdete na obrázku vyššie.

Druhá fáza sa napríklad bude zameriavať na súboje. Dostanete do rúk nové zbrane, misiu a môžte sa vyblázniť napríklad vo vojnách frakcií. Až v tretej fáze budete môcť stúpiť nohami na pevnú zem. V poslednej, štvrtej fáze, sa bude testovať kompatibilita s už existujúcimi prvkami v hre. Ak sa náhodou zúčastníte testovania, nezabudnite vývojárom odovzdať svoje názory. Ak sa na alfa testovanie nechystáte, ale chceli by ste vidieť, čo rozšírenie prinesie, môžete si pozrieť nedávno predstavený gameplay na videu nižšie.