Starfield od Bethesdy podľa všetkého nevyjde na PS5

Odoberaj novinky cez  Google News
Hra Starfield of Bethesda Studios
Zdroj: Bethesda

Poďakovať sa za to môžete Microsoftu. Aj keď je to celkom logický krok, keďže Bethesdu už niekoľko týždňov vlastní Microsoft. Je teda jasné, že si niektoré tituly nechajú len pre seba. Výnimkou nebude ani Starfield, sci-fi hra od štúdia Bethesda. Napriek tomu však existuje hneď niekoľko hier, ktoré Microsoft vydá na konkurenčnú platformu PlayStation.

O situácii, že Starfield nebude dostupný na konzolách PlayStation 5 informoval zahraničný portál GamesBeat. Redaktor Jeff Grubb sa odvoláva na zdroje, ktoré sú oboznámené so situáciou a sú podľa jeho slov dôveryhodné. Najprv na sociálnej sieti Twitter uverejnil len krátky príspevok, ktorý hovoril o tom, že Starfield bude exkluzívny titul len pre PC a Xbox Series X/S. Neskôr však svoje tvrdenie musel upresniť, keďže to pochopiteľne vzbudilo búrlivú diskusiu.

Podľa jeho slov je dôvod, prečo sa Starfield nepozrie na konkurenčnú platformu Microsoftu jednoduchý. Hra je pre Xbox veľmi dôležitá, čo sa týka rozširovania ich predplatnej služby Game Pass. Je vraj logické, že hru, za ktorou stoja tvorcovia Skyrimu si nechajú pre seba, ako exkluzivitu. Avšak, ešte predtým než fanúšikovia PlayStation začnú na Microsoft nadávať, mali by si položiť otázku, či by Sony neurobilo presne to isté. Predsa len je to stále súboj o hráča a množstvo z nich sa sťažuje práve na to, že Xbox nemá poriadne exkluzivity. To by sa s príchodom Bethesdy pod krídla Microsoftu mohlo zmeniť.

Stále však existuje niekoľko titulov od Bethesdy, ktoré na PlayStation vyjdu. Dokonca aj exkluzívne, aj keď väčšinou len na istý čas. Ide o hry ako Ghostwire: Tokyo a Deathloop. Obe má na starosti Bethesda a obe si exkluzivitu dohodli ešte predtým, než ich kúpil Microsoft. Všetci čakali, či Microsoft tieto dohody nezruší a nenechá si hry pre seba. Našťastie tak neurobil a vyjadril sa, že ich dodrží.