Starfield nám predstavuje rôzne prostredia z hry

Odoberaj novinky cez  Google News
Hra Starfield of Bethesda Studios
Zdroj: Bethesda

Bethesda Softworks nám pripomína svoju najnovšiu hru. V nasledujúcich krátkych ukážkach si môžeme pozrieť tri rôzne prostredia, v ktorých sa Starfield bude odohrávať: Pokrokový vesmírny prístav Novej Atlantídy, drsná Akila a Neon, ktoré sa označuje aj ako “mesto potešení” kde majú najmä turisti ľahký prístup k nezvyčajným drogám. Napríklad v podobe rôznych rýb.

Nová Atlantída je hlavné mesto Spojeneckých kolónií, najsilnejšej vojenskej a politickej sily v Starfielde. Mesto je pravým mixom obyvateľov pochádzajúcich z každej rasy, vyznania, a etnickej príslušnosti. Nová Atlantída má byť pravým odrazom mesta budúcnosti.

Akila, hlavné mesto Freestar Collective, je oveľa drsnejšie miesto, osídlené ľuďmi, ktorí sa nadovšetko držia „svätosti osobnej slobody a individuality“. Je to opevnené mesto, ktoré nevyzerá, že by malo veľkú hodnotu, ale ukazuje sa, že planétu obývajú extrémne nepriateľskí, nebezpeční predátori známi ako Ashta. Označovaní tiež ako „kríženci“ medzi vlkom a velociraptorom. Zaujímavé spojenie.

Na záver je tu Neon, asi najzaujímavejšie mesto. Pôvodne bolo postavené ako rybárske mestečko, ale istí korporační biznismeni zistili, že jedna ryba z tejto planéty má psychotropné účinky na ľudí. Ako býva zvykom, predaj drog je oveľa výnosnejší ako predaj rýb, preto sa čoskoro celé mesto preorientovalo na centrum pôžitku, kde turisti prichádzajú z celej galaxie s jediný cieľom. Dať si dobrú a kvalitnú rybu.

Je však na mieste v prípade tejto hry ostávať trochu skeptický. Zo Starfieldu sme toho ešte veľa nevideli. Hra je vo vývoji už niekoľko rokov a sám Todd Howard už v roku 2018 hovoril že hra je “hrateľná”. Neskôr hru začali autori označovať ako spojenie Skyrimu a Han Solo simulátoru. Každopádne Starfield má pred sebou ešte jeden rok, keďže dátum vydania je momentálne 11. novembra 2022 za predpokladu, že Bethesda hru neodloží.