Starfield bude hardcore RPG a ponúkne stovky hodín zábavy

Odoberaj novinky cez  Google News
E3 2021: Starfield bude hardcore RPG hra
Zdroj: Bethesda, spawn.sk

Základnú predstavu o tom, ako bude Starfield vyzerať a ako sa bude hrať už máme. Aj keď zatiaľ si hrateľnosť musíme len predstaviť. Bethesda nám totiž na prezentácii neponúkla žiadne gameplay zábery. V jednom z rozhovorov Todd Howard povedal, že Starfield je ako Skyrim vo vesmíre. Jeho kolegyňa zas prirovnala hru k Han Solo simulátoru. Pre hrubú predstavu dobré, ale hráči potrebujú viac detailov. Vieme napríklad, že Starfield bude hardcore RPG hra s množstvom hodín, ktoré v nej necháte.

Pohľad z prvej aj tretej osoby

Počas čítania tohto článku musíte mať stále na pamäti, že ide o hru od štúdia Bethesda. To znamená, že množstvo mechaník a funkcií, ktoré poznáme z iných hier, budú aj v tejto. Napríklad prepínanie sa medzi pohľadom z prvej a tretej osoby. Todd Howard to potvrdil takmer hneď po tom, čo Starfield prirovnal ku Skyrimu vo vesmíre. Aj keď podľa jeho slov je pohľad z prvej osoby stále spôsob, akým si myslia, že by ste hru mali hrať. Ak vám ale nebude vyhovovať, jediným kliknutím sa prepnete na pohľad z tretej osoby.

Budú aj mimozemské rasy

Ďalšie detaily o hre Starfield približujú rasy. Aj to je niečo, čo Bethesda rada vymýšľa a v podstate každá ich hra obsahuje niekoľko rôznych rás. Iné to nebude ani v prípade tejto hry. Naopak, čudovali by sme sa, ak by to tak nebolo. Okrem toho, že hru vyvíja Bethesda, ide predsa o vesmírny titul. Mimozemské rasy sú teda samozrejmosť. Hráči, ktorí si ešte stále živo pamätajú štart hry Fallout 76, kde ste nenarazili na žiadnu živú osobu ovládanú počítačom, sa nemusia báť. Starfield bude obsahovať množstvo ľudských (ale aj mimozemských) NPC.

Starfield bude hardcore RPG

Ak vás v Skyrime a Falloute bavilo zdĺhavé vytváranie postáv, môžete sa tešiť. Starfield ponúkne rovnaký, ak nie ešte lepší zážitok z vytvárania novej postavy. Zo skúsenosti vieme, že hráči vedia v hrách od Bethesdy stráviť prvých niekoľko hodín iba vytváraním postavy. Zvyšný čas je hranie hry. V prípade Starfield-u to budú stovky a stovky hodín zábavy. Todd Howard tiež hovorí, že Starfield bude o niečo viac hardcore RPG hra, než sú ich hry z minulosti. Hráči si tak budú môcť vytvoriť vlastné príbehové pozadie svojej postavy. Niečo, čo podľa Todda Bethesda neurobila už dlhú dobu.

Otestujte hru z každého uhlu

Autori hry sú v tomto názore jednotní. Namiesto toho, aby vám dali “príkazom” čo máte robiť, vám dávajú voľnú ruku. Dalo by sa tiež povedať, že Bethesda hráčov vyzýva, aby hru posunuli do limitov a skúšali v nej všetko, čo ich len napadne. Predstavte si, že do ruky dostanete herný svet a hra vám povie, že sa máte hrať. Alebo si predstavte, že v hre nedostanete žiadnu úlohu a na väčšinu vecí musíte prísť sami – skúšaním. Samozrejme, Starfield bude obsahovať misie, množstvo misií. Avšak bude klásť veľký dôraz aj na to, aby ste na väčšinu herných mechaník prišli sami.

Stovky hodín zábavy

Howard hovorí, že Bethesda strávila dlhý čas nad tým, aby mali hráči v hre čo robiť. Pritom nezáleží, či sa rozhodnú naplno ponoriť do príbehu, alebo len zabíjať čas a sledovať západ slnka. Starfield ponúkne množstvo zábavy hardcore RPG hráčom, ale aj tým, ktorí si chcú oddýchnuť. Howard tiež hovorí, že si vzali príklad zo Skyrimu, ktorý sa do dnes vo veľkom hrá. Podobne na tom bude aj Starfield. Inými slovami, bude to skutočne veľká hra a to nehovoríme nutne len o mape. Pretože aj hra s veľkou mapu vie byť nudná. Hovoríme skôr o obsahu, ktorý ponúkne.

Otvorený svet áno, otvorený vesmír nie

Na otázku, či je Starfield považovaný za hru s otvoreným vesmírom, než za hru s otvoreným svetom, Howard reaguje opatrne. Hovorí, že očakávania v tomto smere by mali byť racionálne. Hra bude obsahovať mestá, ktoré vytvorili podobne ako v hrách predtým. To isté platí aj ô rôznych lokáciách a podobne. Starfield teda bude hra s otvoreným svetom, o tom hráči nemusia pochybovať. Čo sa však týka lietania medzi planétami a podobne, tam by už svoje očakávania mali trochu umierniť.

Týchto šesť vecí nám poskytlo lepší pohľad na hardcore RPG Starfield. Hra bola predstavená vrámci prezentácie Xbox & Bethesda Showacse a v prípade, že ste ju nestihli, môžete si prečítať náš súhrn. Titul vychádza 11. novembra 2022 a bude exkluzívne dostupný pre konzoly Xbox (prípadne aj PC).