Star Wars Jedi: Fallen Order dnes dostal next-gen upgrade

Odoberaj novinky cez  Google News
Jedi: Fallen Order dostal next-gen upgrade
Zdroj: Electronic Arts

Medzi množstvom noviniek, ktoré v týchto hodinách prichádzajú z konferencie E3 je ľahké prehliadnuť tie, ktoré vychádzajú pomimo tejto akcie. Napríklad next-gen upgrade pre hru Star Wars Jedi: Fallen Order. Ten je dostupný práve v tejto chvíli a tak si (nielen) fanúšikovia Star Wars hier môžu užiť hru vo vylepšenej verzii pre konzoly novej generácie. Táto aktualizácia na Xbox Series X a PlayStation 5 je bezplatná pre všetkých, ktorí si hru zakúpili na starú generáciu.

Rýchlejšie načítavanie, vyššie rozlíšenie

Štúdio Respawn o tom informovali na svojej oficiálnej stránke, kde zároveň aj popísali všetky zmeny a vylepšenia, ktoré Jedi: Fallen Order na next-gen konzolách dostane. Vo všeobecnosti obe konzoly, ako Series X, tak aj PlayStation 5, budú hru načítavať rýchlejšie. Samozrejmosťou je aj vyššie rozlíšenie obrazu, textúr a assetov. Hru si po novom môžete zahrať v takzvanom Performance móde. Ten má za úlohu zobraziť 60 FPS pri rozlíšení 1440p. Ak tento mód vypnete, hru si zahráte “len” na 30 FPS, ale zato v rozlíšení 4K. Čo sa týka konzoly Xbox Series S, tam je hranie limitované na 60 FPS pri rozlíšení 1080p.

Ako sme už spomenuli na začiatku, ak ste si hru kúpili na konzolu Xbox One alebo PlayStation 4, tento upgrade získavate zadarmo a môžete si ho do novej konzoly stiahnuť už v tejto chvíli. Ak ste si hru nekúpili, nemusíte zúfať. Aspoň nie v prípade Xbox-u. Predplatné GamePass totiž zahŕňa aj službu EA Play a Star Wars Jedi: Fallen Order sa v knižnici tohto predplatného nachádza. Do novej verzie sa vám prenesú aj uložené pozície, takže o svoj postup neprídete.

Nayvše Electronic Arts dodáva, že si hru zahralo už vyše 20 miliónov hráčov, čo je určite potešujúca správa. Určite viac ako nedávny hackerský útok, ktorému EA muselo čeliť. Hackerom sa podarilo získať vyše 700 GB rôznych dát a zdrojových kódov. Viac o tom si môžete prečítať v tomto článku.