Star Wars hry od EA zarobili obrovskú sumu peňazí

Odoberaj novinky cez  Google News
Star Wars videohry
Zdroj: ea.com

Star Wars hry od EA boli z komerčného hľadiska vždy veľmi úspešné. Spoločnosť totižto oznámila aké čísla sú s touto značkou spojené. Dokopy sa spoločne podarilo predať zo všetkých hier tejto značky cez 52 miliónov kópií, ktoré sa vyčíslili do príjmu presahujúceho 3 miliardy dolárov.

Počas správy investorom, v ktorom sa práve tieto zárobky rozoberali, to povedal riaditeľ EA, Andrew Wilson. Spoločnosť sa v priebehu rokov tešila „dlhotrvajúcemu a výnosnému“ vzťahu so spoločnosťou Lucasfilm. Táto spolupráca začala približne pred desiatimi rokmi. Informácie priniesol portál GameSpot.

„Vytvorili sme množstvo skvelých hier. Star Wars: Knights of the Old Republic, Galaxy of Heroes, Battlefront, Jedi Fallen Order a najnovšie Squadrons. To predstavuje v číslach do dnešného dňa viac ako 3 miliardy dolárov a 52 miliónov predaných kópii.“

Veľmi úspešná je aj mobilná hra Star Wars

Jednou z najúspešnejších hier značky Star Wars od Electronic Arts je mobilný titul Galaxy of Heroes. Len táto hra pre mobily sama o sebe zarobila na mikrotransakciách už neuveriteľnú miliardu dolárov. Mobil je najdôležitejšou platformou pre EA a tieto obrovské čísla pre Galaxy of Heros tomu nasvedčujú.

Na druhej strane, aj keď EA predalo množstvo kópií hier, ktoré priniesli veľké príjmy, je otázne do akej miery sa im to oplatilo. Nesmieme zabudnúť, že EA platilo spoločnosti Disney poplatok za to, že hry so značkou Star Wars mohli robiť len oni. Rozhodne si však vieme predstaviť, že tento licenčný poplatok bol určite značný.

Do budúcnosti Wilson uviedol, že Electronic Arts bude pokračovať v investovaní do tejto hernej značky. Zároveň v budúcnosti vyvinie aj niektoré nové, vďaka skúsenostiam naprieč platformami. To znamená, že EA ani zďaleka nekončí s hrami o Hviezdnych Vojnách, práve naopak, ešte ich niekoľko chystá. Rozdiel je len v tom, že už nebude sám.

Vzhľadom na obrovský komerčný úspech série Battlefront (33 miliónov predaných kópií) sa s najväčšou pravdepodobnosťou niekedy dočkáme aj tretieho dielu. Či to však bude hneď najbližšia hra, je zatiaľ otázne. Rovnako by sa mohol dočkať pokračovania aj príbehovo ladený Jedi Fallen Order, ktorého sa predalo cez 10 miliónov a hra bola prekvapivo dobre prijatá.

Aby sme však nepísali len o úspechoch, ako to býva, dostavili sa aj určité neúspechy a sklamania. Rozhodne nemôžeme povedať, že sa všetky projekty Star Wars dočkali vydania. Jednou zo zrušených hier bola kedysi pripravovaná hra Star Wars 1313. Rovnako dopadla aj chystaná akčná adventúra od režisérky Amy Henningovej.

EA vypršalli exkluzívne licenčné práva na značku Star Wars

Electronic Arts už nemá výlučné práva na značku videohier Star Wars. Nedávno obnovená značka Lucasfilm Games spolupracuje s Bethesdou na novej hre z prostredia Indiana Jones. Ďalej štúdio spolupracuje aj s Ubisoftom na novej Star Wars hre. Aby toho však nebolo málo, údajne sa pracuje aj na novom Star Wars: Knights of the Old Republic, ktorého meno vývojára vraj “nie je možné uhádnuť”.

EA držalo práva na značku dlhých 10 rokov. Za ten čas sme dostali množstvo dobrých hier, ale aj sklamaní. Hviezdne vojny boli, sú a vždy budú nesmierne populárna značka. O čom svedčí aj množstvo chystaných hier od rôznych vývojárov. Práve to by malo priniesť len samé plusy. Hráči dostanú viac hier z tohto prostredia, s najväčšou pravdepodobnosťou aj rôznych žánrov. Dvihnúť by sa mohla aj kvalita hier vzhľadom na fakt, že si spoločnosti budú navzájom robiť konkurenciu.