Star Citizen opäť zmeškal plánovanú betu

Odoberaj novinky cez  Google News
Star Citizen Squadron 42
Zdroj: robertsspaceindustries.com

Star Citizen je hrou, na ktorú sa po minulé roky tešilo veľké množstvo hráčov. Postupne však tento trend upadá, keďže rok čo rok sa vývojárom nedarí hru dokončiť. Napriek tomu, že v kampani na Kickstarteri vyzbierala viac než potrebné množstvo peňazí. Kde je teda problém?

Môže to byť v tom, že vývojári jednoducho nestíhajú. Možno je to nad ich sily, možno je hra naozaj tak veľká, že si vyžaduje oveľa viac času než iné. Aj preto vývojári už pred nejakým časom hru rozdelili na dve časti. Star Citizen Squadron 42 má byť časť hry pre jedného hráča, teda kampaň. Podľa vývojárov by sme sa bety mali dočkať … minulý rok. Nestalo sa tak.

Informácia o tom, že niekedy v roku 2020 bude mať Squadron 42 betu zmizla aj z oficiálnych stránok hry. K celej situácii sa vyjadril aj Chris Roberts, zakladateľ štúdia Roberts Space Industries a tvorca hry Star Citizen. Vo svojej správe pre podporovateľov napísal, že hra vyjde, keď vyjde. Nebudú na vydanie tlačiť iba pre to, aby stihli “akýsi dátum”. Hra je vraj ešte veľmi ďaleko od plného vydania a je ešte skoro aj na marketingovú kampaň.

V správe ďalej uvádza, že sa rozhodol nezverejniť žiadne gameplay zábery, ani beta verziu hry, keďže hra na to jednoducho nie je pripravená. Podľa jeho slov tak radšej urobí vtedy, keď si budú v štúdiu istí, že hru do istého dátumu dokončia a že ju dokončia tak, aby bola kvalitná.

Star Citizen vyzbieral na stránke Kickstarter vyše 275 miliónov dolárov na vývoj. Aktuálne náklady presahujú takmer 340 miliónov dolárov. Na hru prispelo takmer 2,5 milióna hráčov.