STALKER 2 nás nechal pričuchnúť k atmosfére z hry

Odoberaj novinky cez  Google News
Stalker 2
Zdroj: hdqwalls.com

Ukrajinské vývojárske štúdio GSC Game World poskytlo informácie o stave svojej hry STALKER 2. Ide o vysoko očakávanú a dlhodobo vyvíjanú hororovú hru o prežitie z pohľadu prvej osoby. Informácie priniesol portál GameSpot.

Podľa GSC Game World vývoj hry STALKER 2 na PC a Xbox Seires X / S prebieha hladko. Aj napriek tomu, že štúdio zatiaľ neoznámilo dátum vydania hry, pripomenulo, že zasiahne Xbox Game Pass v rovnaký deň, ako aj bude naplánovaný deň vydania hry.

Špecialista na vzťahy s verejnosťou z GSC Game World, Zakhar Bocharov, uviedol, že štúdio je „potešené, že vidia“ ako dobre STALKER 2 postupuje, a je si isté vytvoreným zážitkom. „Postupujeme veľmi hladko, a to aj vrátane verzie pre Xbox Series X / S,“ povedal Bocharov. „Cieľom je dostať produkt na čo najvyššiu kvalitu pre každú jednu ohlásenú platformu. Vďaka rýchlemu SSD, podpore RTX a rozlíšeniu 4K sme radi, že STALKER 2 sa formuje a hráči z neho dostanú tak úžasné zážitky, ako sme pôvodne sľúbili.“

Okrem odhalenia ako pokračuje vývoj hry, Bucharov prezradil aj ďalšie dve informácie o hre. Prvou je meno protagonistu hry, ktorým bude Skif. Druhou bol zas minútový teaser, ktorý má ukázať atmosféru, akú hráči zažijú.

STALKER 2 má byť uvedený na trh ešte v tomto roku 2021 na PC a Xbox Series X / S. Má poskytnúť jeden z najväčších otvorených svetov vôbec. Po prvýkrát sa značka STALKER dokonca pozrie na konzoly, keďže prvý diel vyšiel iba na PC. Dokonca, podľa samotných vývojárov GSC Game World, by hra mala bežať na Xbox Series X v 120 snímkoch za sekundu.