Square Enix Presents – súhrn celej prezentácie

Odoberaj novinky cez  Google News
E3 2021: Square Enix Presents
Zdroj: spawn.sk

Aj spoločnosť Square Enix mala vrámci E3 2021 svoju vlastnú prezentáciu. Aj keď trvala podstatne kratšie ako tá posledná, dozvedeli sme sa množstvo zaujímavých noviniek. Napríklad aj viac informácií o pripravovanej hre Guardians of the Galaxy, ktorú má na starosti štúdio Eidos Montreal a samozrejme Marvel. Je toho však oveľa viac, prečítajte si náš Square Enix Presents súhrn.

Guardians of the Galaxy

Začneme tým najväčším a najlepším, čo nám Square Enix Presents predstavilo. Hneď v úvode sa o slovo prihlásili Guardians of the Galaxy, ktorý okrem gameplay záberov dostali aj dátum vydania. Ten je naplánovaný pomerne skoro, a to už 26. októbra tohto roka. Z priložených gameplay záberov sme totiž nadobudli pocit, že hra by ešte potrebovala nejaký ten čas na vylepšenie. Každopádne držíme vývojárom z Eidos Montreal palce, aby im to vyšlo čo najlepšie. Viac o hre si môžete prečítať v tomto článku a pozrieť sa napríklad aj na to, prečo bude hra singleplayer a nie multiplayer.

Stranger of Paradise Final Fantasy Origin

Square Enix taktiež oznámil novinku od štúdia Ninja Gaiden. Hráči si v nej zahrajú za Jacka. Spoločnosť vám budú robiť vaši spoločníci Ash a Jed. Vaša úloha bude jednoduchá, zničiť Chaos. Počas svojej cesty narazíte (a zároveň budete čeliť) rôznych príšerám z univerza Final Fantasy. Možno vás zaujíma ako ich porazíte, aj na to ponúkli autori hry odpoveď. Špeciálnymi schopnosťami a mágiou. Hra vychádza na PS5, PS4, Xbox Series X|S, Xbox One a PC. Pre viac informácií si tiež môžete prečítať náš samostatný článok.

Babylon’s Fall

Hra, ktorá nie je tak celkom novinka, no niečo nové predsa len ukázala. O tom, že sa táto hra chystá na vydanie sme vedeli už dlhšie, bola ohlásená na E3 v roku 2018. Vtedy bola ohlásená na platformy PC a PS4. Dnes už vieme, že príde aj na PlayStation 5. Dostal sa k nám aj nový gameplay trailer. Hru vyvíja štúdio PlatinumGames a presný dátum vydania zatiaľ nemá.

Marvels Avengers

Aj už existujúca hra zo sveta Marvela dostala priestor na prezentácii. Autori nám predstavili svoje plány na najbližšie mesiace a ukázali tiež nový vzhľad Black Panthera. Ten do príde do hry spolu s rozšírením War for Wakanda v auguste tohto roku. Okrem toho, že sme videli nového hrdinu bez masky, sme mohli zahliadnuť aj postavy Dora Milaje, Okoye a Shuri. Do hry sa chystá aj nový event s názvom Cosmic Cube, ktorý odštartuje už čoskoro.

Life Is Strange

Na prezentácii sme videli novinku True Colors, ktorá nám ponúkla opäť nový trailer. Tentoraz sme bližšie spoznali schopnosti, ktoré bude hlavná postava využívať a ktoré vám umožnia interakciu so svetom. Avšak okrem novej hry Life Is Strange sme dostali aj niečo zo starších, presnejšie remaster. O tom si môžete viac prečítať v tomto článku. Video nám predstavilo hlavné zmeny, ktoré nás v kolekcii čakajú. Pochopiteľne pôjde hlavne o grafické vylepšenia, ktoré sú aj názorne vyobrazené vo videu.

Final Fantasy Pixel Remaster

Čo by to bola za prezentácia Square Enix, keby sme na nej nevideli aspoň dvakrát Final Fantasy. Druhý krát sa nám hra predstavila v podobe remastrov. Tieto potešia najmä starých klasikov, alebo hráčov, ktorí by si chceli vyskúšať začiatky tejto legendárnej série. Final Fantasy Pixel Remaster totiž združuje prvých 6 hier Final Fantasy a dáva im nový kabát. Teda, aspoň do takej miery, do akej je to možné. Kolekcia vyjde na platformu PC a na mobilné zariadenia. Každá z hier sa bude predávať samostatne.

Legend of Mana a mobilné hry

Na záver sa o slovo prihlásila hra Legend of Mana s krátkym oznámením, že vyjde na platformy PS4, Switch a Steam ešte v tomto mesiaci. Spolu s týmto oznámením prišiel aj nový trailer. Následne sme mali možnosť pozrieť si montáž mobilných hier, ktoré Square Enix chystá, alebo sa pripravuje aktualizovať. Vo videu sme mohli zahliadnuť mobilného Hitmana, Nier Reincarnation a do tretice opäť Final Fantasy.

Súhrn prezentácie Square Enix Presents môžeme uzavrieť, no máme ich na našej stránke viac. Ak ste zmeškali niektorú z prezentácii, môžete si súhrny prečítať na týchto odkazoch: