Spoznali sme, ako sa bude volať nový Rainbow Six

Odoberaj novinky cez  Google News
Nový Rainbow Six spoznal názov
Zdroj: youtube.com

O tom, ako sa bude volať nový Rainbow Six sa špekuluje už dlhšie. Najskôr sa hovorilo o tom, že pokračovanie ponesie podtitul Quarantine. To však vzhľadom na aktuálnu situáciu vo svete nie je až tak dobrý nápad. Potom sa chvíľu zdalo, že sa dočkáme Parasite, ale ako ukázali najnovšie správy od Ubisoftu, nakoniec to bude predsa len inak.

Francúzsky vydavateľ sa totiž rozhodol, že je ten správny čas na oficiálne potvrdenie finálneho názvu. Tejto milej povinnosti sa zhostil producent Antoine Vimal du Monteil.

Hra sa od svojho oznámenia značne rozrástla. Ako sa vyvíjala, jadro zážitku začalo byť jasnejšie a jasnejšie. Operátori sa spájajú proti spoločnému nepriateľovi, dozvedajú sa viac o parazitovi, ako ho prekonať a vzájomne sa pred ním chrániť na každom kroku. Vieme, že sa veľa špekulovalo, dnes sa s radosťou podelíme o oficiálny názov našej hry. S hrdosťou oznamujeme Tom Clancy’s Rainbow Six Extraction,

uviedol du Monteil.

Pár slov povedal aj kreatívny riaditeľ Patrik Methé. „Vzali sme základy z Rainbow Six Siege, a vytvorili modernú taktickú kooperatívnu strieľačku, kde budete čeliť neustále sa vyvíjajúcej mimozemskej hrozbe. Budete musieť prekonať mnoho výziev, ale vždy budete myslieť na jeden cieľ: postarať sa o to, aby tam nikto nezostal,“ povedal. Zdôraznil, že nový názov k hre skutočne sedí.

Ďalšie informácie by sme sa mali dozvedieť v sobotu 12. júna, v rámci prezentácie na E3 – Ubisoft Forward. Nový Rainbow Six sa bližšie predstaví po 21. hodine nášho času.