Spolutvorkyňa Assassin’s Creed oznamuje novú IP pre PlayStation

Odoberaj novinky cez  Google News
Jade Raymond - spolutvorkyňa Assassin's Creed
Zdroj: thetimeshub.in

Šikovná vývojárka hier, spolutvorkyňa série Assassin’s Creed a teraz aj zakladateľka nového štúdia Haven Entertainment Studios. To je Jade Raymond. Okrem nového štúdia však oznámila aj úplne novú IP, alebo hernú značku ak chcete. Exkluzívne pre platformu PlayStation.

Ešte donedávna bola Raymond šéfkou oddelenia Stadia Games and Entertainment pre Google, až kým sa ten nedávno nerozhodol celý svoj herný vývoj zastaviť. Iba 14 mesiacov po tom, čo Stadia vo veľkom prišla na hernú scénu. Raymond má za sebou sľubnú a úspešnú kariéru. Pracovala aj ako šéfka štúdia EA Motive a následne sa na dlhú dobu presunula pod Ubisoft.

“Bolo to divných a ťažkých posledných 12 mesiacov,” píše Jade Raymond vo svojom blogu, v ktorom predstavuje svoje nové štúdio. “Pandémia, sociálna nerovnosť a straty zamestnaní postihli množstvo mojich blízkych, priateľov aj kolegov. Všetky tieto dôvody ma prinútili uzavrieť sa do svojej kukly a premýšľať, na čom vlastne záleží.”

“A tak dnes oznamujem Haven. Nezávislé štúdio, ktoré združuje veľa mojich šikovných kolegov, s ktorými som za tie roky pracovala. Stretávame sa, aby sme robili to, čo nás baví. Je načase, aby sme sa znovu sústredili na HRY a to na mieste, kde ich môžme tvoriť bez obmedzení a prekážok.” Ďalej pokračuje, že chcú vytvárať svety, v ktorých sa budú hráči baviť, objavovať nové miesta a vyjadriť samého seba. Do svojich hier plánujú dať všetku svoju vášeň.

Na záver svojho oznámenia Jade ešte napísala, že aj keď pre nás momentálne nemá veľa informácií o novom štúdiu, čoskoro sa ich dozvieme. Taktiež ubezpečila PlayStation komunitu, že prichádzajú nové hry a už teraz jej štúdio pracuje na úplne novej, doteraz neoznámenej hernej značke. “Nevieme sa dočkať, kedy vám ukážeme viac,” zakončuje Raymond.