Speedrunner prešiel Sekiro so zaviazanými očami

Odoberaj novinky cez  Google News
Speedrun v hre Sekiro
Zdroj: FromSoftware

Istý speedrunner posunul tento herný trend na úplne novú úroveň v hre Sekiro. Nielenže prešiel hru relatívne rýchlo, dokázal to dokonca so zaviazanými očami, teda úplne oslepený. Celý proces streamoval na Twitchi a my, po zbežnom prezretí, nemôžeme robiť nič iné len mu pogratulovať k skvelému výkonu. Vyzerá to tak, že je prvý na svete, ktorý sa podujal na niečo podobné a úspešne dotiahol do konca. Ako sa hovorí – klobúk dole.

Streamer si hovorí Mitchriz a dokončil celé Sekiro (Shura koniec) za štyri hodiny, 35 minút a 13 sekúnd. Musíme povedať, že nám by to rozhodne trvalo dlhšie aj bez zaviazaných očí. Nižšie si môžete pozrieť klip z konca celého speedrunu. Samozrejme, ak ste hru ešte nehrali berte na vedomie, že video ukazuje záver hry. Ak si nechcete pokaziť zážitok, video radšej nepozerajte.

Za zhliadnutie stojí v podstate celý úspešný pokus streamera. Je totiž fascinujúce pozerať sa, ako sa Mitchriz naviguje svetom Sekiro iba za pomoci zvukov. Navyše na obrazovke vidíte aj klávesnicu a myš, takže presne viete, čo a kedy stláča. Asi najzložitejšia bola pasáž pri útesoch, kde musel streamer postupovať naozaj pomaly a opatrne. Niekedy sa zas oháňa mečom až narazí do steny alebo inej prekážky. Na základe týchto zvukov vedel určite svoju polohu a postupovať ďalej.

Samozrejme, celý postup nebol prechádzka ružovou záhradou. Mitchriz niekoľkokrát spadol a musel začať odznova. Čo sa týka záverečného súboja, Sekiro naštastie ponúka dostatok zvukov počas rôznych útokov a tak sa streamer vedel zariadiť a načasovať odrazenie útoku. Záverečného bossa porazil na druhý pokus, no aj tak sa môže pochváliť skvelým časom. Ako ste na tom vy? Koľko vám trvalo prejsť celé Sekiro?