Speedrunner pokoril Sekiro za dve hodiny – poslepiačky

Odoberaj novinky cez  Google News
Speedrun v hre Sekiro
Zdroj: FromSoftware

Posúvanie herných hraníc je súčasťou a cieľom každého. Snažia sa o to vývojári či už po grafickej stránke alebo tej technickej či hrateľnostou. Nie len oni sa však snažia tieto hranice posúvať. Častokrát sú to samotní hráči, ktorí dokážu nemožné. Podobný kúsok sa podaril jednému streamerovi, ktorý si hovorí Mitchriz. Tento speedrunner dokončil Sekiro v rekordne krátkom čase.

Sekiro: Shadows Die Twice je sám o sebe dostatočne náročný. Ak si dáte za úlohu ho dokončiť pod dve hodiny ide o nesmierne ambiciózny cieľ. Ako si je však tento cieľ možné sťažiť ešte viac? Čo tak dohrať ho za dve hodiny, ale poslepiačky. To je výzva, ktorú si streamer Mitchriz stanovil počas každoročného podujatia Awesome Games Done Quick minulý víkend. Výsledok je naozaj neuveriteľný. Celý run sa mu podarilo skutočne dokončiť za dve hodiny a 35 sekúnd.

Mitchriz hru totálne „zničil“ a je až neuveriteľné ho sledovať, ako si poradí s páskou cez oči aj s tými najťažšími bossmi v hre. Dokonca niektorých z nich ukončil aj bez toho aby dostal nejaké poškodenie. Ide o naozaj pôsobivú ukážku zručností a vedomostí a čo s nimi dokážete, ak sú skutočne na vysokej úrovni. Všetko na čo sa speedrunner mohol spoľahnúť boli len zvuky z hry a jeho vedomosti o nej.

Na základe Mitchrizovho youtube kanálu sme následne zistili, že na tento husársky kúsok trénoval päť mesiacov. Aj keď sa výsledný čas zdá naozaj neuveriteľný, rovnaký cieľ dokázal splniť ešte rýchlejšie. Zhruba pred tromi týždňami Mitchriz dokončil hru so zaviazanými očami za 1 hodinu a 52 minút. S očami dokáže hru pokoriť za približne 20 minút.

Čo hovoríte na výkon tohto speedrunner-a v hre Sekiro vy? Dajte nám vedieť v komentároch a nezabudnite pre viac info sledovať náš web.