Sony údajne kúpilo štúdio Housemarque

Odoberaj novinky cez  Google News
Sony zrejme kúpilo štúdio Housemarque
Zdroj: aroged.com

Divízia Playstation Studios sa rozrastá pozvoľna. Japonská spoločnosť nenakupuje unáhlene a pre akvizície si vyberá tvorcov, s ktorými dlhšiu dobu spolupracuje. Takúto stratégiu uplatnila napr. pri Insomniac Games a zdá sa, že rovnako sa rozhodla aj pri ďalšom nákupe. Ten ešte nebol oficiálne potvrdený, ale zákulisné informácie hovoria o tom, že Sony malo kúpiť štúdio Housemarque.

Fínski vývojári pritom len nedávno prišli s exkluzivitou pre PlayStation 5 – hrou Returnal, ktorá si aj od nás odniesla celkom slušné hodnotenie. V spolupráci s japonským gigantom predtým prišli s hrami ako Matterfall, Alienation či Resogun.

S informáciou o kúpe mal prísť šéf brazílskeho štúdia Diorama, ktoré spolupracovalo na hrách Horizon Zero Dawn, či spomínaným Returnalom. Šéf Dioramy v nedávnom rozhovore uviedol, že o Returnal nemôže veľmi hovoriť kvôli dohodám o mlčanlivosti. „O to viac, že Housemarque je pod hlavičkou Sony.“

Ako sme spomínali, daná akvizícia ešte nebola oficiálne oznámená. Možno sa toho dočkáme v najbližšom období, kedy sa majú konať viaceré prezentácie herných spoločností. Nákup však dáva zmysel hneď z niekoľkých dôvodov.

Sony totiž, ako sme spomenuli v úvode, s fínskym štúdiom Housemarque dlhodobo spolupracuje. Navyše nedávno prišiel marketingový riaditeľ daných vývojárov, Mikael Haveri, s tvrdením, že štúdio chce do budúcna priniesť podobne veľké hry ako bol Returnal. To by bolo s takouto podporou viac než možné.

Pripomíname však, že ide o nepodložené informácie a zrejme až čas ukáže, či boli pravdivé.