Sony údajne chystá vlastnú obdobu Game Passu

Odoberaj novinky cez  Google News
Sony
Zdroj: playstationlifestyle.net

V posledných dňoch sa okolo Sony akoby otvorilo vrece s údajnými správami. Včera sme vás informovali, že japonská spoločnosť zrejme pripravuje remake prvej časti The Last of Us. Dnes tu máme ďalšiu nepotvrdenú informáciu, ktorá je však ešte zaujímavejšia.

Hráčom službu Game Pass od Microsoftu určite netreba predstavovať. Neustále pridávanie hier, prepojenie so službou EA Play či nedávna integrácia Bethesda Softworks dotvárajú dojem, že takejto ponuke sa nehovorí nie. Tejto skutočnosti si musí byť vedomá aj Sony. V poslednom období, ale aj dávnejšie v minulosti sa objavili stopy, že by sa podobným smerom mohli Japonci vybrať tiež.

Na podporu týchto špekulácií sa najnovšie postavil aj autor série God of War, David Jaffe. Informácie priniesol portál Video Game Chronicles.

Prinesie Sony vlastný Game Pass?

Podľa interných zdrojov Jaffeho, ktorý priamo v Sony pracoval do roku 2007, má odpoveď na Game Pass aktuálne už vznikať. Bez ohľadu na svoje bývalé pôsobenie vo firme a údajné napojenie na tamojších zamestnancov však svoje tvrdenie nešpecifikuje, skôr sa letmo odráža na vlne vlastných špekulácií.

„Sony na niečom skutočne pracuje. Odpoveď na Game Pass je na ceste, aj keď stále presne nevieme, o čo pôjde,“ povedal Jaffe na vlastnom streame.

Kde je pravda sa zatiaľ teda nevie. Bolo by však naivné myslieť si, že tak veľká spoločnosť nesleduje konkurenciu a nebude sa snažiť priniesť vlastnú verziu niečoho, čo v inej spoločnosti takmer dokonalo funguje.