Sony údajne chystá The Last of Us remake

Odoberaj novinky cez  Google News
The Last of Us ilustračná foto
Zdroj: wallpaperaccess.com

Herné štúdiá patriace pod spoločnosť Sony toho majú v pláne naozaj veľa. Aspoň podľa posledných informácií, ktoré sa objavili na internete. Podľa všetkého má jedno z týchto štúdií pripravovať aj The Last of Us remake. Hra vyšla v roku 2013, pričom už dostala aj remaster. Tentoraz by však malo ísť o kompletný remake. Tieto dva pojmy si teda netreba mýliť.

Informuje o tom magazín Bloomberg na svojich stránkach. Ten uvádza, že podľa zdrojov blízkych Sony vládne medzi týmito menšími hernými štúdiami nie veľmi radostná nálada. Zdroje hovoria, že remake hry The Last of Us, kódovo označený ako T1X, mal v minulosti na starosti Michael Mumbauer, zakladateľ Visual Arts Service Group (vývojári patriaci Sony, ktorí pomáhajú pri tvorbe rôznych hier).

Mumbauer podľa všetkého získal až 30-členný tím na tento remake a po zamietnutí remaku Uncharted sa presunuli na The Last of Us. Avšak tento tím sa dostal do problémov so Sony, keď požiadali o vyšší rozpočet. Spoločnosti Sony sa to nezdalo ako dobrý nápad, pričom štúdio bolo stále v tajnosti. Sony sa k nemu verejne nepriznávalo. Remake teda na nejaký čas zamietli, rovnako ako navýšenie rozpočtu. Namiesto toho presunuli celý 30-členný tím na pomocné práce pri vývoji The Last of Us 2.

Po dokončení The Last of Us 2 presunulo Sony niekoľko vývojárov z Naughty Dog späť k projektu T1X a z celého remaku hry sa potichu stal projekt štúdia Naughty Dog. Mumbauer a ostatní členovia pôvodného tímu opustili Sony, možno aj na protest, no remake podľa zdrojov stále žije a dokonca je vo vývoji. Vynárajú sa aj informácie o novom štúdiu v San Diegu, ktoré by mal viesť práve Michael Mumbauer. Všetko sú to však zatiaľ nepotvrdené informácie a preto nechceme zachádzať do zbytočných podrobností.