Sony sľubuje viac kusov PS5 ešte v tomto roku

Odoberaj novinky cez  Google News
PlayStation 5 a nový ovládač DualSense
Zdroj: playstation.com

Minulý týždeň potvrdil prezident Sony Interactive Entertainment, Jim Ryan, pre ruskú agentúru Tass, že všetko, kompletne všetky kusy novej konzoly PS5 sú vypredané. Sklady teda zívajú prázdnotou. Posledné informácie hovorili o tom, že ďalšie kusy budú až vo februári budúceho roka. Sony totiž vyrobilo o niečo menej kusov v prvej várke, než pôvodne chcelo. Tieto plány sa nakoniec môžu zmeniť.

V stredu na svojom Twitteri pridalo PlayStation správu, ktorá hovorí o tom, že do konca roka prinesie do obchodov ešte nejaké PS5-ky. Má to byť reakcia na neuveriteľný záujem o konzolu, ako spoločnosť sama povedala, a že ich to nesmierne teší. “Radi by sme poďakovali hráčom na celom svete za to, že z vydania PlayStation 5 urobili najsilnejšie vydanie našej konzoly vôbec,” píšu vo svojom príspevku.

Príspevok pokračuje s tým, že ďalšie kusy novej konzoly by mali prísť na sklady k obchodníkom ešte pred koncom tohto roka. To znamená, že niekoľko ďalších hráčov si môže nadeliť konzolu pod stromček. Bohužiaľ, nie je známe koľko presne kusov chce Sony naskladniť, respektíve poslať predajcom. Dokonca nevieme ani to, či sa ujde každej krajine alebo iba vybraným. Môžeme iba dúfať, že Slovensko a Česká Republika, bude medzi krajinami, ktoré ďalšie zásoby PS5 dostanú tiež.

Sony taktiež (zatiaľ) neuverejnilo ani predajnosť novej konzoly, takže nevieme aký konkrétne záujem o konzolu je. Stačí sa však pozrieť na rýchlosť, akou sa PS5 vypredala len pár hodín po spustení pred-objednávok. To svedčí o tom, že záujem je naozaj veľký. Koniec koncov o tom hovorí aj analýza, ktorá priniesla pohľad na preferencie konzol novej generácie podľa štátov.