Sony si zaregistrovalo ochrannú známku Soho Engine. Čo má v pláne?

Odoberaj novinky cez  Google News
Sony
Zdroj: playstationlifestyle.net

Spoločnosť Sony si minulý rok zaregistrovala ochrannú známku Soho Engine, ktorá vzbudzuje množstvo otázok. Ako prvý si to všimol japonský portál Gametsu, ktorý o tom informoval na Twitteri. Odvtedy na ňu naviazala dokumentácia vo Švajčiarsku a na Novom Zélande. Čo to však znamená? Je to, minimálne povedané, vcelku zaujímavý zvrat udalostí. Informácie priniesol portál Push Square.

Mnoho first-party vývojárov PlayStation má vlastnú nepomenovanú internú technológiu, ktorú používajú pri výrobe hier. V prípade Guerilla Games bol modul Decima Engine použitý pri výrobe hry Horizon Zero Dawn. Tento engine bol licencovaný externým vývojárom, Hideo Kojimom z Kojima Productions, ktorí skvele využili tento softvér pre ich titul Death Strending.

Názov Soho Engine určite oživuje spomienky na Team Soho, ktorý bol niekdajším vývojárskym first-party štúdiom London Studios. Táto skupina je známa hlavne vďaka svojej práci na známej hre, ktorú si však budú pamätať najmä starší hráči, The Getaway. Kedysi sa o nej hovorilo, že ide o dvojča Grand Theft Auta od Rockstar Games.

To všetko sa stalo ešte predtým ako boli nakoniec zlúčení s Psygnosis’ Camden Studio. Teda s vývojárskym štúdiom, ktoré poznáme dnes. Určite nie je žiadnym prekvapením, že táto spolupráca vyústila v niekoľko ďalších hier ako napríklad EyePet and Blood & Truth.

Čo plánuje Sony?

Vieme však, že London Studios pracuje na nejakom úplne novom titule pre konzolu PS5. Zatiaľ však vôbec netušíme o čom to bude. Mohol by uvedený titul poháňať tento takzvaný Soho Engine?

Odkazy sú momentálne nejasné, ale je to možné. Mohla by však spoločnosť Sony plánovať poskytnutie licencie na túto technológiu iným tímom? V čase vydania hry Blood & Truth bolo London Studios príliš malé na to, aby vytvorilo plnohodnotný herný engine.

Z tohto dôvodu sa naskytá otázka: je Soho Engine nakoniec názov ich nového pripravovaného titulu pre spoločnosť Sony? Ťažko povedať. Ostáva nám len tipovať a hádať, alebo si počkať na oficiálnejšie informácie. Každopádne tieto ochranné známky, ktoré si japonská spoločnosť v poslednej dobe pomerne často registruje, s málo informáciami začínajú liezť pomaly, ale isto, na nervy mnohým nedočkavcom.